Slavlje u sedmoj minuti sudačke nadoknade

Prva gostujuća pobjeda u sezoni: M. Jakoliš načeo i dokrajčio Puljane u drami, dvostruki strijelac i Delić

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.11.2021 u 19:08

Facebook HNK Šibenik
Dramatična, šokantna utakmica na Aldo Drosini. Ali s happy-endom za nogometaše Šibenika. Slavili su Šibenčani u ludoj utakmici s 4:3 i to golom Marina Jakoliša iz slobodnog udarca u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Mlađi Jakoliš prvi je i načeo mrežu Puljana, Delić je s dva gola donio vodstvo od 3:1 i kad se činilo da je pobjednik odlučen domaćin se vraća (3:3). Prije novog šibenskog vodstva Rogić je obranio i kazneni udarac. A potom, doslovno u posljednjim trenucima utakmice, M. Jakoliš zabija iz slobodnog udarca za veliku, važnu šibensku pobjedu u Puli.

U šestoj minuti ukazala se lijepa prilika za šibenski sastav. Poslije ubačaja A. Jakoliša s desne strane Rak je srušen na 17 metara od gola domaćina. Slobodan udarac izveo je A. Marin, dirala je lopta jednog od domaćih igrača u živom zidu, pa vratar Lučić nije morao intervenirati. Dvije minute kasnije još jedan dobar centaršut A. Jakoliša s desne strane, no, nema u sredini, na pravom mjestu, igrača u narančasto-crnom koji bi tu loptu ugurali u mrežu. Pokušava i mlađi Jakoliš ubačajem s lijeve strane, opet su igrači Istre 1961 bliži toj lopti od gostujućih napadača.

13. minuta nesretna je za šibenski sastav. Aktivniji Šibenčani oduzeli su jednu loptu domaćinima, A. Marin pucao je sa 17-18 metara, precizno je naciljao, Lučić je bio već savladan, ali završila je lopta na okviru gola, odbila se potom i do suprotne strane, do nove stative, a onda se odbila u polje. Sreća je u potpunosti okrenula leđa Šibenčanima u ovoj situaciji. Tri minute kasnije, iz Šibenikova posjeda, 'rodila se' kontra, 100%-na prilika za domaćine. Gotovo s ruba svog kaznenog prostora Istrani su u matnu priliku gurnuli Serderova, izašao je sam pred Rogića, on istrčava, no, domaći igrač na sreću je neprecizan, šalje loptu pored okvira gola.

Odmah potom nova sjajna šansa za Puljane: izveli su korner s desne strane, ali između dvojice domaćih igrača reagirao je jedan Šibenčanin, pa nije bilo potrebe za Rogićevom intervencijom. Zatresla se šibenska mreža u 23. minuti: zabio je Beljo, no, gol je opravdano poništen zbog zaleđa. U istoj minuti Rosas je primoran na prvu izmjenu: Perić zbog ozljede nije mogao nastaviti utakmicu, pa je u igru poslan Bilić. Nešto kasnije, ponovno iz kontre, domaćini su opasni: Lisica je pucao iskosa s desne strane, Rogić je to zaustavio da bi u nastavku akcije Mina blokirao novi pokušaj domaće momčadi. I novi korner bio je prijetnja po šibenski gol, no, Miškovićev udarac glavom nije bio precizan.

Kako je odmicalo vrijeme u prvom poluvremenu tako je Istra 1961 postajala sve opasnija. Rogić se istaknuo i samo koju minutu kasnije, Beljo je pripremio sve za udarac L. Marina, šibenski čuvar mreže ne da domaćinima da povedu. Poslije dugo vremena, u 36. minuti, javlja se Šibenik: kapetan Ćurić opalio je iz prve, sa 17 metara, otišlo je u korner. A u 39. minuti narančasto-crni su poveli: uporni Sahiti oduzeo je loptu Miškoviću, dodao A. Marinu, on produžuje do M. Jakoliša koji skroz iskosa s lijeve strane šalje loptu iza Lučićevih leđa. Sedmi prvenstveni gol mlađeg Jakoliša za Šibenikovo vodstvo od 0:1. Nije dugo trajalo šibensko vodstvo, jeftino su gosti primili gol: ispao je Mina na lijevoj strani šibenske obrane, Lisica je poslao prizemnu loptu na drugu stativu gdje je usamljeni L. Marin koji pogađa bliži kut za izjednačenje s kojim se i odlazi na predah.

Poigravanje u zadnjem redu Šibenika moglo je skupo koštati goste: Mišković je odapeo volejom, iz prve, srećom nije bio precizan. Vrlo brzo Mišković je još jednom pucao; i ovog put s identičnim ishodom. U drugom poluvremenu Šibenik prvi put pokušava iz prekida: izveo ga je Marin, Bilić je sam, ali ljevicom iz blizine ne pogađa okvir gola. Na drugoj strani kazneni udarac za domaćine: ubačaj Lisice s desne strane, Serderov, leđima okrenut golu, prima loptu, A. Jakoliš ga nesmotreno ruši, a sudac Pečarić odmah pokazuje na bijelu točku. Odgovornost preuzima Beljo, ali fantastična je reakcija Rogića koji zaustavlja taj udarac, kao i pokušaj Mlinara nakon tog obranjenog udarca.

Kao da je to ohrabrilo Rosasovu momčad: odigrali su dobru akciju, no, nije bilo završnice. U nastavku te akcije A. Jakoliš je izveo aut s desne strane, kratko do Delića koji fenomenalnim golom u suprotne šalje donosi novo vodstvo Šibeniku – 1:2. Dugo je trajao Delićev post, a prekid je stigao u vrlo važnom trenutku za Šibenikovu momčad. U 67. minuti, poslije Marinova centaršuta, čini se igralo se rukom u domaćem kaznenom prostoru, bilo je to u gužvi, i jedan domaći i jedan gostujući igrač su dodirnuli loptu rukom, suci su pustili da se igra dalje. Pet minuta kasnije i treća lopta završila je u domaćoj mreži: A. Jakoliš ubacio je s lijeve strane, obrana domaćina i vratar Lučić su smušeni, koristi to Delić koji petom šalje loptu u mrežu za 1:3.

Činilo se da je pobjednik odlučen. Očito su tako mislili gosti, no, ne i domaći nogometaši. U 82. minuti Beljo je smanjio na 2:3 i vratio neizvjesnost u utakmicu. Nisu se domaćini predavali: jedan dalekometni projektil Miškovića isplatio se u 88. minuti, odsjela je lopta u Rogićevoj mreži za 3:3. U petoj minuti sudačke nadoknade M. Jakoliš je dao odličnu loptu u sredinu za Bačelića-Grgića koji bi sam krenuo prema Lučiću. Sudac, na iznenađenje, vadi samo žuti karton za braniča domaćina. Taj slobodan udarac sjajno izvodi M. Jakoliš koji pogađa mrežu Lučića doslovno u posljednjim sekundama utakmice za šibensko slavlje.

Utakmicom na Aldo Drosini ove subote prekinuli su nogometaši Šibenika dugi post bez pobjede. Više od mjesec dana nisu znali za slavlje, a ova pobjeda ujedno im je i prvo gostujuće slavlje u ovoj sezoni. Također, upisali su pobjedu u Puli nakon gotovo deset godina.

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 3:4 (1:1)