SADA ČITATE
          OBJAVA: 03.06.2019, 21:03h   •   IZMJENA: 03.06.2019, 21:03h   komentara   •     ISPIŠI

Ništa niti iz drugog pokušaja

Facebook/HNK Šibenik Prva liga ostala samo san: Nogometaši Šibenika poraženi, Istra ponovno uspješnija
03.06.2019, 21:03h

Druga liga i dogodine će se igrati na Šubićevcu. Do Prve HNL na Šubićevcu nisu uspjeli doći ni ovoga puta, Istra 1961 je ponovno bila uspješnija, kao i prije tri godine, samo ovog puta bez jedanaesteraca. U drugoj kvalifikacijskoj utakmici, odigranoj ovog ponedjeljka na stadionu Aldo Drosina u Puli, domaćin je slavio s 2:0 i tako još jednom osigurao prvoligaški status.

Prvi su zaprijetili Šibenčani, Ganac Prince umalo je iskoristio neopreznost domaćeg vratara Čondrića, no, lopta je završila u gol autu. Tri minute potom nova prijetnja po domaći gol: Pecolaj je ubacio s desne strane, Bulat pucao glavom, a domaći kapetan odbio u korner. Dugo vremena potom Istrani su bili ozbiljniji po gol: pokušavali su Iglesias, Lončar i Ivančić, a mreže su mirovale sve do 21. minute.

Tad je povela Istra i to iz akcije koja nije obećavala, štoviše, lopta je bila u šibenskom posjedu, jedan pas prema Princeu očistili su stoperi, ta izbijena lopta putuje prema Šibenikovu kaznenom prostoru, prema Fuentesu koji s Bilićem na leđima (a i Vukorepa je bio u blizini), puca, lopta pogađa Bilića mijenja smjer, vara Labrovića i završava iza njegovih leđa za domaće vodstvo.

Primljeni pogodak nije nešto značajnije promijenio igru Perkovićeva sastava. Tek pred kraj poluvremena zaprijetili su Modri iz Krešimirova grada: snažan pokušaj Roce bio je tek statistike radi, a za akcijom iz 43. minute žalit će Šibenčani: Kendeš je ubacio s desne strane, u sredini je Kukec, ali njegov udarac završava točno u naručju dobro postavljenog Čondrića. Do kraja prvog dijela još je jednom pokušao strijelac Fuentes, glavom sa 17 metara, Šibenikov čuvar mreže nije dopustio povećanje vodstva.

U 59. minuti prva opasnost u drugom dijelu, a sreća je spasila domaće. Povukli su Šibenčani kontru: Kukec je podvalio odličnu loptu za Princea koji izlazi sam pred vratara domaćih, puca snažno, u bliži kut, a izjednačenje je spasio okvir gola. Lopta je u nastavku utakmice dosta više u šibenskom posjedu, no, dugo vremena ta je prilika bila jedina šibenska prijetnja. Nije bilo ni domaćih udaraca po gol, ali onaj u 71. minuti bio je koban: centaršut s lijeve strane, Musa nije uspio očistiti, lopta je došla do Ivančića koji je sam, pa lako povećava vodstvo svoje momčadi.

Nakon drugog primljenog gola uveo je Perković prvo Celića, a potom i Maleša, no, značajnijih promjena u igri njegova sastava nije bilo. U 85. minuti umalo je Istra 1961 postigla i treći gol: Octavio je iz slobodnog udarca pogodio stativu. Na drugoj strani, nakon Princeove stative pravu prijetnju pred domaćim golom Šibenčani nisu ni stvorili. Vratar Istre 1961 pravog posla nije imao, što dovoljno govori o prijetnjama šibenskih nogometaša. Daleko premalo za doći do Prve HNL.

Istra je tako ponovno ostala u Prvoj HNL, a Šibenik ponovno ostao kratak. Prvo su u regularnom dijelu lige ispustili veliku prednost, a sad se ni u kvalifikacijama nisu uspjeli domoći višeg ranga.

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 2:0 (1:0)