Slavlje u Bijelom Brdu

Šibenik nezaustavljiv, upisao sedmu uzastopnu pobjedu: Kolega, Majić i Delić 'srušili' BSK

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.04.2024 u 16:02

Facebook HNK Šibenik/arhiva
S teškog gostovanja u Bijelom Brdu, kod BSK-a koji je u borbi za ostanak u ligi, nogometaši Šibenika vraćaju se, posve zasluženo, sa sva tri boda. S 3:1 slavio je Carevićev sastav i tako nastavio lov na vodeći Zrinski. Kolega je u 3. minuti 'načeo' domaćine, Majić u 33. minuti s bijele točke povećao vodstvo, da bi do kraja prvog dijela domaćin smanjio preko Dobrijevića iz prvog udarca u okvir gola. Nikako Šibenik nije uspijevao, iako je bio daleko bolji protivnik (sijevali su udarci sa svih strana), potvrditi pobjedu u nastavku sve dok jocker još jednom nije postao Ivan Delić. Tek što je ušao u igru zabio je za 1:3 i potvrdu šibenske pobjede.

Otvaranje iz snova za Šibenčane: Marijanović je s centra dao prizemnu loptu po lijevom krilu za Torresa, brzonogi Kolumbijac sjurio se u kazneni prostor, poslao točnu paralelnu loptu na drugu stativu za Kolegu koji nema težak zadatak, trese nebranjenu mrežu za vodstvo Carevićeva sastava od 1:0. Drugi je to gol u sezoni za Tonija Kolegu.

U osmoj minuti mogao je Šibenik i do povećanja vodstva: prvo je pucao Majić poslije Božićeve asistencije, obranio je vratar Đilas, odbijanac je pokupio Torres, ali u bloku su domaći braniči koji su uspjeli sačuvati svoj gol. Četiri minute kasnije prva prijetnja domaćih: pokušao je Knežević iz slobodnog udarca, živi zid je uspio to zaustaviti.

Pokušava i najbolji šibenski strijelac Božić iz kontre, poslije dugog trka ponestalo je snage za snažniji udarac. Iz daljine puca i Cvijanović, identičan je ishod. Domaći vratar Đilas mora intervenirati i u 32. minuti: zaustavio je udarac Božića iskosa s desne strane. U nastavku te akcije još jednom odlično kombiniraju Šibenčani, u trenutku kad je trebao pucati na Božića je startao Dobrijević, sudac Terzić bio je blizu i odmah je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Majić koji sjajno izvodi penal, postiže svoj deseti gol u sezoni i tako povećava na 2:0.

Šibenik u potpunosti kontrolira igru i rezultat. Sredinom prvog dijela imao je domaćin nešto više loptu u svom posjedu, no, pravih prijetnji po Đakovića nije bilo. Vatreno je bilo na drugoj strani: u 39. minuti mogla je i treća lopta odsjesti iza leđa Đilasa: sve je dobro pripremljeno za Majića, dobro puca, no, blok je na pravom mjestu. Umjesto vodstva od 3:0 BSK je uspio doći do pogotka u 41. minuti i to iz svog prvog udarca u okvir šibenskog gola: ubačaj s lijeve strane, na drugoj je stativi sam Dobrijević koji vrlo lako zabija za smanjenje vodstva.

Nesporedno prije odlaska na odmor domaćin je preživio još jednu opasnost: izvozao je Torres je svog čuvara, pucao odlično, naciljao stativu od koje se lopta odbila u polje, a ne u mrežu. Sreća se tu osmjehnula domaćinima, a okrenula leđa Šibeniku. Do kraja prvog dijela bilježimo jednu odličnu priliku za BSK, ali fenomenalna je bila reakcija šibenskog braniča Gačića. Otišao je Carevićev sastav na predah s vodstvom od 2:1, no, s obzirom na prikazano trebalo je to rezultatski biti i još daleko uvjerljivije.

Jako puno problema zadaje Torres domaćinima. Na startu drugog dijela još je jednom prošao po lijevoj strani, pripremio sve za Majića koji puca s 12-13 metara, gađa donji lijevi kut domaćeg gola, no, vratar Đilas uspijeva to uhvatiti. Još jedna odlična prilika šibenskog sastava tako propada. U 55. minuti domaćin je ostao s igračem manje: Mekić je zbog starta na Marijanoviću malo izvan 16 metara Šibenika dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Majić i Marijanović iz daljine pokušavaju iz daljine iznenaditi domaćeg vratara, no, Đilas je uspješniji u tim duelima. I u 66. minuti dobra intervencija Đilasa: solo akcija Božića, šut prema donjem lijevom kutu, odbija vratar u korner. Poslije tog kornera Punčec je najviši u skoku, udarac glavom, nema preciznosti niti u njegovu udarcu. U 68. minuti radi Carević dvostruku izmjenu: uveo je Rocu i Toshevskog, a na klupu posjeo Marijanovića i Božića.

Rijetke su prilike domaćina, jednu od takvih dočekali su u 80. minuti iz slobodnog udarca, udarac Plumanije bio precizan. Lopta je puno više u šibenskom posjedu, no, nikako da dođu do trećeg gola i potvrde pobjedu. Ipak, u 88. minuti, samo dvije minute nakon što je ušao u igru, Ivan Delić potvrdio je šibensku pobjedu u Bijelom Brdu (kao i nedavno u Zmijavcima. Duga lopta Poze za napadača Šibenika koji s ruba 16 metara, svojim četvrtim golom u sezoni, potvrđuje šibensko slavlje.

Mogao je do kraja utakmice u strijelce se upisati i Toshevski, nije bio precizan. Pokušao je iz daljine i Brajković, ishod je isti.

Završilo je tako pobjedom Šibenika od 3:1. A lov za Zrinskim nastavlja se sljedećeg vikenda kad na Šubićevac stiže Solin.

BSK BIJELO BRDO – ŠIBENIK 1:3 (1:2)