Potpuna dominacija Carevićeva sastava

Šibenik pobjednički krenuo u lov na Zrinski: Majić s dva gola i Toshevski 'srušili' Sesvete

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   17.02.2024 u 17:24

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Na najbolji mogući način nogometaši Šibenika krenuli su u proljetni dio sezone SuperSport Prve nogometne lige. Na svom su Šubićevcu s 3:0, uz vrlo dobru igru, u potpunosti nadigrali i zasluženo pobijedili Sesvete. Junak domaće momčadi bio je dvostruki strijelac Josip Majić (oba gol u prvom poluvremenu), a u strijelce se u samoj završnici utakmice upisao i debitant David Toshevski.

Punih 12 minuta čekalo se na prvu prijetnju na Šubićevcu. Nakon pada Laće u 16 metara gostiju u kojem sudac nije vidio ništa sporno, Majić je pucao iskosa s desne strane, vratar Žiger uz manje je probleme zaustavio taj udarac. Nije se baš uživalo u dobrim akcijama i ljepoti u ovoj utakmici, barem u prvom dijelu, ali 25. minuta donijela je promjenu rezultata. Majićeva asistencija, Božića je srušio Kulenović u 16 metara, a sudac Melnjak odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Majić za šibensko vodstvo od 1:0.

Odmah potom dobra akcija Carevićeva sastava. Stoper Perić otišao je u napad, centrirao s desne strane, Laća spustio loptu za Majića, ovog puta nema preciznosti u njegovu udarcu. Samo nekoliko minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje: Duvnjak je oštro ušao u Pozu, sudac je odmah pokazao žuti karton, a kako je osmica gostiju već u 11. minuti zaradio prvi žuti karton, morao je u svlačionicu u vrlo ranoj fazi utakmice.

U 40. minuti vratar Žiger je još jednom morao u mrežu po loptu. Odlična lopta Kolege za Majića, zaobišao je šibenski topnik vratara gostiju i onda poslao loptu u praznu mrežu za novo oduševljenje na tribinama Šubićevca. Gosti nisu imali prave prijetnje u prvom dijelu, pa se sa šibenskim vodstvom od 2:0 otišlo na predah u svlačionice.

Aktivan je bio domaćin i u drugom dijelu, vodstvu unatoč. Prvi je zaprijetio Kolega, otišlo je pored gola. Vrlo je opasan Carevićev sastav iz kontranapada, gol visi u zraku. Pokušava Božić pogoditi bliži kut, ne uspijeva. I dok je Carević radio trostruku izmjenu (Delić, Torres i Marijanović umjesto Roce, Božića i Laće) eruptirale su tribine Šubićevca. Ali ne zbog novog pogotka već zbog sjajnih vijesti iz Dohe i naslova svjetskog prvaka koji je osvojila hrvatska reprezentacija pod vodstvom Šibenčanina Ivice Tucka i njegova pomoćnika Jure Marelje.

Gosti i dalje ne mogu napraviti apsolutno ništa prema naprijed. Šibenik je vrlo opasan, pokušava i Cvijanović, nema promjene rezultata. U 74. minuti još jedan odličan prodor Perića po boku, daje nisku prizemnu loptu za Torresa, obrana uspijeva u posljednji trenutak reagirati i spasiti siguran pogodak. U prilici se našao i Kolega, njegov udarac otišao je pored gola. Jednu jedinu obranu imao je Đaković, pucali su gosti u 78. minuti, Šibenikov kapetan siguran je u intervenciji.

U 87. minuti još se jednom zatresla mreža Sesveta, Delić je zabio na asistenciju Torresa, no, gol je poništen zbog zaleđa. Samo minutu kasnije spasa gostima nije bilo. Torres je dao odličnu loptu za debitanta Toshevskog, koji sigurno zabija, postiže prvijenac u šibenskom dresu za potvrdu pobjede.

U sljedećem kolu u subotu Šibenik gostuje kod Dugopolja. Razlika između Šibenika i Zrinskog i dalje je na pet bodova.

ŠIBENIK – SESVETE 3:0 (2:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 753.
Sudac: Antonio Melnjak – Rijeka
Pomoćnici: Marko Balen – Rijeka