Gorica na minus četiri

Šibenik praznih ruku s Rujevice: Odlučio gol Frigana početkom nastavka

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.04.2023 u 21:11

Goran Kovačić/Pixsell
U posljednjoj utakmici 28. kola SuperSport HNL-a nogometaši Šibenika poraženi su s 1:0 od Rijeke na Rujevici. Jedan gol, onaj najboljeg riječkog strijelca Frigana u drugoj minuti drugog poluvremena, presudio je pobjednika. Šibenik je imao svoje šanse, u završnici je stisnuo domaćine, ali najzaslužniji što bod nije došao u Šibenik je riječki čuvar mreže Labrović.

Već u drugoj minuti Riječani su zatresli šibensku mrežu: Đira je olako izgubio loptu na svojoj polovici, a Marin, prošlosezonski igrač narančastih, zatresao je Rogićevu mrežu. Na sreću bio je u zaleđu u trenutku primanja lopte, sudac Lovrić odmah je označio da je riječ o zaleđu, što je potom potvrdio i VAR. Preživjeli su Šibenčani tako prvu opasnost u svom kaznenom prostoru, nisu se našli u rezultatskom zaostatku na samom otvaranju utakmice.

Nešto kasnije još jedan bivši stanovnik šibenske svlačionice, Prince Ampem Obeng, prijeti: pucao je iz daljine, sigurni čuvar mreže momčadi iz Krešimirova grada nije se dao iznenaditi. U 13. minuti Šibenik je prvi put pokušao zaprijetiti: pucao je Dolček, zapelo je u bloku. U istoj minuti, nakon još jedne greške srednjeg reda gostiju, Janković je opalio iz daljine, Rogić je uspio dodirnuti loptu, dovoljno da završi u gredi i da Rijeka na taj način ne dođe do prednosti.

Prvi šibenski udarac u okvir gol dogodio se u 17. minuti: bilo je to zapravo tek statistike radi, Arai je pucao s ogromne udaljenosti, Labrović je lako pokupio taj udarac. Nešto više problema Rogić je imao sa slobodnjakom Marina koju minutu kasnije, ali uspio je zaustaviti udarac uz manje probleme. Prijete i dalje više domaćini: Selahi s desne strane traži u sredini Frigana, on uspijeva doći do lopte, srećom, nema preciznosti u njegovu šutu.

31. minuta donijela je najveću šibensku priliku u prvih 45 minuta: Kvržić je ubacio s desne strane, natrčao je Čanađija koji glavom odlično puca, no Labrović, još jedan bivši igrač šibenske momčadi, fenomenalno brani taj pokušaj i sprječava šibensko vodstvo na Rujevici. Nekadašnji riječki dvojac, sada u šibenskim redovima, nije ovom prilikom uspio 'zapapriti' bivšem klubu. Prijeti i Selahi, nema preciznosti u njegovu udarcu. Još bliže je Janković u prvoj minuti sudačke nadoknade, fijuknulo je uz samu vratnicu. U svlačionice se tako otišlo bez pogodaka nakon prvog dijela u kojem su domaćini imali daleko više udaraca prema šibenskom golu. No, ni Šibenik nije bio bez šansi.

U nastavak je Šibenik krenuo s dvije promjene u svom sastavu: u svlačionici su ostali Đorić i Špeljak, a istrčali su Pozo i Radonjić. A u 47. minuti našli su se u rezultatskom zaostatku: vrlo lagano izigrali su domaćini šibensku obranu, Frigan je prevario Mesu i po deseti put u sezoni zatresao suparničku mrežu za riječko vodstvo od 1:0. I nakon vodećeg gola lopta je puno više u posjedu domaće momčadi. Minute prolaze, ali pravih prilika nema niti na jednoj strani.

U 73. minuti pokušao je Kvržić iz daljine, preko gola. Neposredno prije toga Pozo je prošao desnom stranom, tražio je Radonjića na suprotnoj strani, ali uklizavanjem jedan je domaći branič spasio svoju momčad većih neugodnosti. Spreman je Labrović na udarac iskosa s lijeve strane Hiroša, dok u nastavku akcije Dolček nije precizan u novoj prijetnji prema domaćem golu. Konkretniji su i opasniji Šibenčani kako se utakmica primiče kraju. Povukao je Čanadi i posljednji napadački potez: u igru je uveo junaka slavlja nad Dinamom Duju Čopa.

Još jedna fantastična reakcija domaćeg vratara Labrovića u 82. minuti: ponovno je Kvržić ubacio s desne strane, Radonjić je pucao glavom, ali izjednačenju i prvijencu Radonjića u šibenskom dresu ispriječio se Labrović, domaći vratar uspio je zaustaviti taj udarac. Šibenčani su sve karte bacili u napad, domaćin se brani, a sijevnula je kontra Grgića u 88. minuti, u šutu, srećom, nije bilo preciznosti. Nisu gosti do kraja utakmice uspjeli ponovno staviti Labrovića na ozbiljne kušnje. Iako su drugu polovicu drugog dijela odigrali jako dobro, igrači Damira Čanadija nisu uspjeli doći po pogotka i boda na Rujevici.

Gorica se slavljem nad Osijekom približila na četiri boda zaostatka, pa je sljedeći dvoboj, dolazak Gorice na Šubićevac sljedećeg petka, od ogromne važnosti za šibenski sastav.

RIJEKA – ŠIBENIK 1:0 (0:0)
Rijeka, stadion Rujevica, gledatelja 4 437.
Sudac: Zdenko Lovrić – Đakovo
Pomoćnici: Goran Pataki – Đakovo