Uvjerljiva pobjeda protiv Dubrave Tim Kabel

Šibenik projurio kroz Siget: Božić nastavio niz, debitantski pogoci braniča Punčeca i Dujmovića

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.03.2024 u 17:34

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Nogometaši Šibenika vrlo su suvereno odradili gostovanje kod Dubrave Tim Kabel u 21. kolu SuperSport Prve nogometne lige. Slavili su s 3:0 uz debitante golove braniča Roberta Punčeca i Duje Dujmovića, a svoj golgeterski niz nastavio je i napadač Ivan Božić.

U ovaj je susret trener Šibenčana Mario Carević ušao bez dvojice veznjaka, kartoniranih Ivana Roce i Roberta Marijanovića. Svoje mjesto u sastavu stoga je pronašao 19-godišnji Ganac Agyemang Morrison, inače član juniorske momčadi šibenskog kluba.

Susret na igralištu Stjepana Spajića u Sigetu nije mogao bolje početi za šibenski sastav: već u petoj minuti Punčec je pogodio domaću mrežu. Njegov debitantski pogodak u šibenskom dresu donio je tako prednost gostima u vrlo ranoj fazi utakmice.

U 31. minuti Šibenik je povećao vodstvo, strijelac je ovog puta bio Ivan Božić koji je zabio drugo kolo zaredom. Deveti je to njegov gol čime se izjednačio s Josipom Majićem na prvom mjestu klupske ljestvice strijelaca.

Konačnih 3:0 postavio je još jedan branič Šibenika: mladi Duje Dujmović, kao i daleko iskusniji Punčec, upravo u Sigetu je stigao do debitantskog gola u narančastom dresu. Bilo je to u 61. minuti utakmice.

Šibenčani su mirno i sigurno priveli susret kraju. Upisali su tri važna boda, zaostatak je smanjen na četiri boda, a Zrinski svoj susret ovog kola igra u nedjelju u Zmijavcima.

DUBRAVA TIM KABEL – ŠIBENIK 0:3 (0:2)