Laća za pobjedu

Šibenik prvi put slavio u gostima kod Solina, odlična i otvorena igra obje ekipe!

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   19.08.2023 u 17:18

ŠibenikIN
U susretu 2. kola SuperSport Prve NL (drugi rang) Šibenik je po prvi put slavio kod Solina, u Dugopolju, sa 2:3 (0:2). Šibenik je poveo 0:1, pogotkom Torresa u 5. minuti, koji je ponovno efektno proslavio pogodak. U 33. isti igrač je povećao prednost glavom. Za Solin je smanjio Kaćunko u 59., a izjednačio je Dumančić u 79. Laća je opet doveo narančaste u vodstvo u 88.

U prvom dijelu Šibenik je igrao odlično, napadački, što je iskorišteno već u 5. minuti, kada je raspoloženi Torres nakon nabačaja Majića sa desne strane poentirao nogom za 0:1. Isti igrač povećao je vodstvo u 33. glavom, nakon nabačaja izdaleka Kolege.

Obje ekipe igrale su otvoreno i u nastavku. Solin je zamjenama uspio dići svoju igru. Makar nisu promijenili stil igre, uspjeli su bolje realizirati svoje šanse. U 59. je Kaćunko izborio sebi prostor u šibenskom prostoru i zabio pored Đakovića za 1:2, dok je u 79., nakon dvije odlične intervencije Đakovića, Dumančić glavom nakon kornera izjednačio na 2:2.

Povijest šibenskog-solinskih utakmica ispisao je napadač Šibenika Laća, koji je sa desne strane kaznenog prostora, nakon što mu je asistirao Pozo, pogodio suprotnu stranu domaćeg gola za velikih 2:3.

SOLIN: Kargotić, Dumančić, Tomić, Dadić, Ouamri, Kaćunko (od 80. Vučković), Kapitanović, Hrgović, Borovičkić (od 56. Kavelj), Brajković (od 56. Kargbo), Đolonga, trener Marko Lozo

ŠIBENIK: Đaković, Dujmović, Majić (od 89. Perić), Božić (od 76. Ivanković), Kolega (od 89. Gačić), Torres (od 61. Pozo), Roca, Osmanković, Ćosić, Cvijanović, Marijanović (od 61. Laća), trener Mario Carević

Na stadionu ŠC hrvatskih vitezova dobro je sudio Toni Dadić iz Zagreba.

Detaljni pregled zbivanja u Dugopolju (obrnutim kronološkim redom):

Kraj!!! Šibenik je prvi put u povijesti slavio kod Solina, iako su domaći realno zaslužili neriješeno, no Šibenik je pokazao karakter na kraju. Bravo, Narančasti! Igrači se pozdravljaju sa razdraganim navijačima. Ne smeta im ni što sa razglasa uporno puštaju Hajdukove pjesme...

90'+ - još 5 minuta nadoknade dijeli Šibenik od prve pobjede u gostima kod Solina.

89' - izašli su kod naših Majić i Kolega, ušli su Perić i Gačić.

88' - 2:3 za Šibenik! - Laća je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora i efektno pogodio za novo vodstvo; prvi gol Laće za Šibenik.

87' - Žuti karton za nervoznog Majića.

80' - Ozljeda strijelca Kaćunka, ušao je umjesto njega Vučković.

79' - 2:2, izjednačio je Solin. Nakon što je Đaković obranio vrlo opasne udarce Dadića i Ouamrija, iz kornera koji je uslijedio Dumančić je pogodio glavom.

78' - Majić cijelu utakmicu prolazi Solinjane kako hoće, i sad je to napravio po desnoj strani, no izostala je realizacija.

76' - Ivanković ulazi kod Šibenika umjesto Božića.

72' - Poluprilika za Šibenik, Majić je uzeo loptu po sredini lijevo, uposlio Laću, koji je imao načas otvoren put prema domaćim vratima, no bio je prespor u reakciji te pucao na kraju pored desne stative.

68' - Pauza za osvježenje.

67' - Solin i dalje stišće, pogotovo preko desnog krila.

61' - Žuti karton za Ouamrija. Dvostruka zamjena kod Šibenika, umjesto Torresa i Marijanovića ušli su Laća i Pozo.

59' - 1:2, smanjio je Solin. Klasični drugoligaški pogodak, Kaćunko se najbolje snašao u gužvi, nakon "rudarenja" po našem 16-ercu izbio je pred Đakovića i svladao ga.

56' - Dvostruka zamjena kod Solina, ušli su Kargbo i Kavelj umjesto Brajkovića i Borovičkića.

53' - Žuti karton za gostujućeg stopera Osmankovića. Solin uglavnom pokušava po krilima, Šibenik se malo smirio, ali i dalje stvara poluprilike.

51' - Žuti karton za domaćeg igrača Đolongu, slobodan udarac izveo je Majić sa lijeve strane, sa 18 metara iskosa; tukao je pored desne stative.

46' - Počelo je i drugo poluvrijeme. Šibenski navijači i dalje pjevaju, za razliku od domaćih, koji su uglavnom samo gostima vikali "druga liga", ona u kojoj i sami igraju.

Kraj prvog poluvremena - Šibenik zasluženo vodi, igra je napadačka. U kornerima je 5:2 za Solin, udarci 6:6, bez kartona.

45' - Jedna minuta nadoknade prvog poluvremena.

38' - Dobar proboj Majića na desnoj strani, samo za korner. Šibenik je opet uspostavio dominaciju.

33' - 0:2 za Šibenik! Kolega je odlično nabacio sa desnog krila, iz velike udaljenosti, a Torres je zabio glavom za povećanje vodstva. Tribine odjekuju funcutskom pjesmom.

23' - Pauza za osvježenje.

21' - Odličan nogomet Solina i Šibenika. Sada je Majić imao udarac sa 14 metara s lijeve strane, no tukao je direktno u vratara Kargotića. Solin je uspostavio ravnotežu, no zasad bez velikih prilika, osim Ouamrijevog udarca.

13' - Sada je za Solin odlično tukao Ouamri, negdje sa 16 metara, prečka je spasila goste u narančastom.

11' - Novi udarac Božića sa 16 metara, ovaj put je lopta završila pored lijeve stative Solina. Šibenik zasad dominira na terenu.

5' - 0:1 za Šibenik! Nakon nabačaja sa desne strane nogom je loptu na drugoj strani dočekao Torres i doveo narančaste u vodstvo, za slavlje gostujućih navijača.

4' - Prva velika šansa Šibenika, Božić je tukao pored desne stative domaćeg gola.

0' - Pred solidno popunjenim tribinama stadiona u Dugopolju, po vrućem, ali oblačnom vremenu, Solin i Šibenik tražit će nove drugoligaške bodove.