Sad igra samo teorija

Šibenik se od domaće publike oprostio novim potopom, Osijek blizu Europe, a naši 2. lige

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   19.05.2023 u 20:22

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U utakmici 35. kola SuperSport HNL-a, Šibenik je ponovno razočarao svoje navijače, izgubivši od Osijeka sa 1:4 (0:1). Šibeniku se sada za opstanak moraju poklopiti 3 rezultata: pobjeda kod Hajduka i 2 poraza Gorice, od Varaždina i Dinama. S tim da se čeka i licenca za igrati drugi rang.

Sa Đakovićem na golu, u postavi 3-5-2, uz raspoloženu publiku koja je bila spremna oprostiti sve dosad viđeno, Šibenik je krenuo agresivno. No već u 3. minuti raspoloženje se dijametralno promijenilo.

Danas odlični Lovrić olako je prošao po lijevoj strani i pokušao uposliti Bukvića; Mina je pokušao spasiti gol i umjesto toga poslao loptu u vlastitu mrežu, za 0:1. Lovrića smo opet vidjeli u akciji u 12., opet slijeva pronalazi Fiolića, koji iz daljine tuče; Đaković se protegnuo i obranio.

Šibenik je u prvom poluvremenu napravio niz grešaka, naročito Mina, koji se od autogola nije oporavio. Na drugoj strani Dolček usamljen u špici napada, jedini koji je bio u protivničkoj polovici kada bi Osijek imao loptu. Upravo Dolček u 19. ima prvu veliku šansu za domaće: primio je loptu kod aut-linije desno, blizu centar-linije, ušao u sredinu, sam sebi namjestio priliku i pucao sa 18 metara; nije bilo problema za Malenicu.

Do kraja poluvremena Šibenik se neshvatljivo povukao, u 25. nakon jednog kornera Arai je zdesna nabacio za Kneževića, koji je neprecizan. Zadnjih 20 minuta prije odmora nismo vidjeli ništa posebno, osim grešaka Mine.

U nastavak Šibenik ulazi sa 4-3-3, sa Špeljakom i Čanađijom, no prvih 15 minuta nismo vidjeli ništa posebno novo, sve do pogotka Miereza u 62., kada je efektno pogodio iz kaznenog prostora vanjskim dijelom stopala za 0:2. Tek tada su Šibenčani počeli igrati napadački. I onda tračak nade; Bukvić je igrao rukom u kaznenom prostoru, nakon duge VAR provjere suđen je penal: Hiroš svojim prvim golom smanjuje na 1:2, dok je dio domaće publike čak zviždao pri izvođenju.

Bio je to prvi gol Šibenika protiv Osijeka na Šubićevcu od povratka u 1. ligu - gol-razlika Šibenik-Osijek na Šubićevcu je od danas 1:17, u 6 utakmica. Osječani nisu dozvolili preokret, u 76. Bukvić je zdesna pronašao Miereza, koji glavom postavlja 1:3. Još jedan gol glavom Narančasti su primili u 80., tada je Lovrić slijeva našao Najašmića. Do kraja se igralo mirno, Hiroš u 89. lijepo tuče, ali pokraj gola, a Špoljariću je u posljednjim trenucima poništen pogodak zbog zaleđa.

Stadion Šubićevac, gledatelja 904, sudac Ivan Bebek (Rijeka)

ŠIBENIK: Đaković, Mesa (od 45. Čanađija), Matić, Soldo, Dolček, Đorić, Mina, Hiroš, Knežević (od 45. Špeljak), Arai, Kvržić, trener Damir Čanadi

OSIJEK: Malenica, Jugović (od 89. Špoljarić), Caktaš (od 59. Nejašmić), Mierez (od 84. Gržan), Fiolić, Jurčević (od 89. Cvijanović), Omerović (od 84. Topčagić), Barišić, Bukvić, Lovrić, Cheberko, trener Stjepan Tomas