Slijedi HD

Šibenik se s bodom vraća iz Koprivnice: Antonio Marin zabio najbrži gol sezone

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   04.02.2022 u 20:09

Facebook HNK Šibenik
Nikada Šibenik u službenoj HNL utakmici nije slavio u Koprivnici. Nije ni ovoga puta, ali uspio je osvojiti jedan bod. Već u 16. sekundi utakmice narančasto-crni su poveli golom Antonija Marina nakon asistencije Ivana Delića. Izjednačenje je brzo stiglo, poslije loše reakcije šibenske obrane zabio je Grgić. Bilo je to sve što se tiče golova u koprivničkoj utakmici, pa je svakoj momčadi pripao po bod. I treći put ove sezone identičan rezultat u dvoboju Šibenika i Slaven Belupa – 1:1.

Fenomenalno otvaranje utakmice za šibenski sastav: doslovno tek što se krenulo s centra narančasto-crni su poveli: Delić je sjajno pripremio priliku, ubacio je s lijevog boka, točno za natrčalog Marina koji lako matira domaćeg vratara Suška. Igrala se tek 16. sekunda utakmice kad su Šibenčani poveli u Koprivnici. Bio je to najbrži gol u ovoj sezoni HNL-a, a precizni statističari su izračunali i da je peti najbrži ikada.

Domaćini prvi put prijete u 11. minuti: udarac je iskušao Zvonarek, lak je to bio zadatak za pouzdanog Šibenikovog čuvara mreže. Već idući dolazak u kazneni prostor Šibenika donio je izjednačenje: zaspala je obrana Milinova sastava, dubinsku loptu primio je Grgić koji potom savladava nemoćnog Rogića za izjednačenje. Bilo je to u 17. minuti utakmice. Konkretniji su domaćini i u nastavku utakmice: zaprijetio je i Bosec, dodirnula je lopta nekoga u šibenskom bloku i završila u korneru. Odgovaraju gosti u 33. minuti: strijelac Marin sjajno je prošao lijevom stranom, lako prošao dvojicu domaćih igrača, tražio je Delića u sredini da mu vrati asistenciju za prvi šibenski gol, no, obrana Farmaceuta dobro je reagirala i odbila loptu u korner.

Samo dvije minute kasnije sreća se osmjehnula Šibeniku: raspoloženi Grgić fantastično je opalio iskosa s preko 20 metara, zatresla se greda Šibenikova gola, a rezultat je ostao 1:1. Četiri minute prije kraja prvog dijela ponovno je Grgić mogao biti koban za šibenski sastav: ubacio je Goda s lijeve strane, a u srcu kaznenog prostora nije domaći strijelac uspio primiriti loptu i ozbiljnije ugroziti Rogićev gol. Više udaraca imali su domaćini u prvih 45 minuta, sedam su puta pucali po šibenskom golu, dok je Šibenikov jedan jedini udarac rezultirao pogotkom.

Osam minuta čekalo se na prvu opasniju akciju u drugom poluvremenu: pokušao je atraktivno Zvonarek, no, Rogić je to bez problema zaustavio. 57. minuta donijela je prvu opasnost sa šibenske strane: pucao je po domaćem golu Delić, pokupio je to vratar, a nakon udarca udario ga je domaći stoper van Bruggen, igra se samo nastavila dalje. Desetak minuta kasnije opet je Šibenik imao obećavajuću situaciju: zapucao je s lijeve strane Kvesić, završilo je kornerom.

Još jednom zatresao se okvir Šibenikova gola, ovog puta u 78. minuti: Goda je ubacio s lijeve strane, glavom puca Kvržić s pet-šest metara, Rogića i Šibenik ponovno spašava greda. Pritisnuli su domaćini u završnici utakmice: jednu opasnost otklonio je Grdić (koji je ušao umjesto ozlijeđenog Batarela). Bacili su domaćini sve karte na napad u završnici utakmice, pokušali su doći do pobjede, ali Milinov Šibenik se obranio, sačuvao jedan bod koji nosi kući.

U sljedećem kolu, u petak, Šibenik na Šubićevcu dočekuje Hrvatski dragovoljac. Zbog kartona su 'otpali' Bilić i Kvesić, dok se tek treba vidjeti težina ozljede Batarela koji je izašao s travnjaka prije kraja susreta.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 1:1 (1:1)