1:1 po kišnom vremenu

Šibenik se s bodom vraća iz Kranjčevićeve: Kapetan Ćurić poništio vodstvo Lokomotive

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.12.2021 u 17:04

Emica Elvedji/Pixsell
Nogometaši Šibenika odigrali su 1:1 na gostovanju kod Lokomotive u Kranjčevićevoj ulici. S bodom se vraćaju kući nakon utakmice u kojoj vjerojatno nisu odigrali na razini nekih ranijih utakmica, no, to je manje bitno. Važnije je da su upisali jedan bod koji im je pogotkom nakon kornera donio kapetan Mario Ćurić.

Bez standardnih stopera Batarela i Perića, odnosno krilnog napadača Marina istrčali su Šibenčani na igralište u Kranjčevićevoj, na dvoboj protiv Lokomotive. Stoperski par čini su stoga Bilić i Grdić. Domaćin je u otvaranju utakmice s puno više lopte u svom posjedu, a prema Rogićevom golu pucali su u nekoliko navrata. Jednom je to Šibenikov čuvar mreže lako pokupio, drugi put otišlo je pored gola, a treći put završilo je u bloku.

U 20. minuti uputio je Šibenik prvi konkretniji udarac prema golu lokosa: pokušao je kapetan Ćurić, otišlo je pored gola. Osam minuta kasnije prvi korner za narančasto-crne: izveo ga je Ćurić, na drugoj stativi Bilić puca nogom, lopta dodiruje jednog domaćeg igrača i završava u korneru s druge strane. Bila je to odlična prilika za šibenski sastav. 33. minuta donosi sjajnu kontru Šibenika: Rak je na desnoj strani izbacio Delića, on šalje nisku, prizemnu loptu, Bačelić-Grgić je propušta, na drugoj stativi je M. Jakoliš na kojega u trenutku šuta starta (uklizava) jedan domaći igrač. Mlađi Jakoliš završava na travi, sudac Bel se ne oglašava. Šutnja i u VAR-u, odmah je nastavljen susret.

Kako poluvrijeme odmiče sve konkretniji i opasniji su igrači Marija Rosasa. No, šest minuta prije kraja poluvremena, u jeku Šibenikove dominacije, poveli su igrači Lokomotive. Loptu je na lijevom krilu primio Goričan, opalio s više od 20 metara, lopta je odskočila ispred Rogića koji je dodirnuo loptu, no, nije je uspio zaustaviti da ne uđe u mrežu. Po kiši i natopljenom travnjaku domaćin je tako u svlačionicu otišao s minimalnom prednošću.

Kao i na početku prvog dijela, domaćin je aktivniji i na otvaranju drugog dijela. U 52. minuti dalekometni pokušaj Kačavende Rogić vadi ispod grede. Iz tog kornera vrlo je opasno u gostujućem kaznenom prostoru, dva su puta prijetili igrači Lokomotive: pokušali su i Mersinaj i Kačavenda, oba pokušaja (glavom, pa nogom) zaustavio je Šibenikov čuvar mreže. Gosti u nastavku nikako da zaprijete domaćem čuvaru mreže Santiniju, koji je na poluvremenu ušao umjesto Nevistića. Jedan prekid je zato bio sretan za goste: M. Jakoliš izveo je korner s lijeve strane, u gužvi u sredini lopta je prenesena na drugu stativu gdje je sam kapetan Ćurić koji lako pogađa nebranjenu mrežu za izjednačenje.

Do kraja utakmice domaćin je bio opasniji po šibenski gol, pokušavali su doći do novog gola, ali bezuspješno. Šibenik se, pak, uglavnom branio, očito zadovoljan tim rezultatom. Čekao je svoju priliku iz kontri, no, nije ih dočekao. Ali sačuvali su Rosasovi igrači svoju mrežu netaknutom, pa se kući vraćaju s vrijednim bodom.

Iz ovog susreta vrijedi izdvojiti i predivnu gestu nogometaša Šibenika nakon izjednačujućeg gola.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 1:1 (1:0)