Marijanović zaradio crveni karton

Šibenik se vratio pobjedničkim navikama: Božić i Toshevski 'riješili' Croatiju Zmijavci

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   02.03.2024 u 15:21

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U 20. kolu SuperSport Prve nogometne lige nogometaši Šibenika vratili su se pobjedama. Na svom su Šubićevcu s 2:1 pobijedili Croatiju iz Zmijavaca. Dvostruki strijelac bio je Ivan Božić, oba puta u ulozi se asistenta našao David Toshevski. Nije to bila utakmica u kojoj je Šibenik 'umirao u ljepoti', ostali su u završnici s igračem manje (pocrvenio Marijanović), gosti su uspjeli i smanjiti, ali šibenska je pobjeda, na kraju, posve čista i zaslužena.

Od početka je domaćin krenuo vrlo aktivno, sa željom da što prije dođe do gola. Veznjak Roca prvi iskušava udarac iz daljine, uhvatio je loptu gostujući čuvar mreže bez ikakvih problema. Mirno je tada sve do 11. minute kad je Šibenik uspio probiti bunker čvrstih gostiju koji su u do sada odigranih 19 prvenstvenih utakmica čak 14 puta uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Makedonac David Toshevski sve je u 11. minuti pripremio za Ivana Božića koji rutinski šalje loptu u mrežu za vodstvo Šibenika od 1:0. I nakon vodstva nastavio je domaćin s pritiskom: udarac Kolege s desne strane zapeo je u bloku, a odmah potom pucao je ponovno Božić, ovog puta s druge strane, bilo je atraktivno, ali i neprecizno. I bilo je to zapravo sve što smo vidjeli od Carevićeve ekipe u prvih 45 minuta: jako puno krivih dodavanja na suparničkoj polovici rezultirali su time da Šibenčani novu priliku pred gostujućim golom nisu uspjeli kreirati.

Dugo vremena od gostiju nismo vidjeli apsolutno ništa u napadačkom dijelu. U 30. minuti iz daljine je pucao Mijo Šabić, bez problema Šibenikov kapetan Đaković pokupio je tu loptu. Od tada su gosti iz Imotske krajine postali konkretniji, češće su dolazili su Šibenikov kazneni prostor, pokušavali su, no, do veće prilike nisu došli. Domaćin je tako s vodstvom od 1:0 otišao na odmor.

Tek što se krenulo s centra Majić je pripremio priliku za Marijanovića. On se odlučio na dribling, umjesto na udarac ili asistenciju i prilika je propala. Ali u 50. minuti spasa gostima nije bilo: vrijedni Toshevski sve je odradio, obrana gostiju nije se najbolje snašla potom, iskoristi je to natrčali Božić koji se još jednom upisao u strijelce (Toshevski je upisao i drugu asistenciju). Poveo je Šibenik tako s 2:0, ali je i nastavio napadati. U 16 metara Croatije potom je mladi Makedonac primio i udarac u tijelo, sudac Vukančić to očito nije vidio. Od 68. minute Šibenik je igrao s igračem manje.

Potpuno nepotrebno Marijanović je dobio drugi žuti karton, ostavio momčad na cjedilu. Carević reagira i uvodi Gačića i Pavičića, umjesto Božića i Kolege. Namjera je jasna, sačuvati stečenu prednost, a gol gostiju okušati ugroziti iz kontranapada. Jedna takva ukazala se u 78. minuti: Majić je dao loptu za Torresa, koji je krenuo prema golu, zaustavio ga je stoper Šalinović koji je pri tom zaradio žuti karton. Bacili su gosti sve karte u napad, u 89. minuti imali su dobri, ali požrtvovni Dujmović uspio je zaustaviti Dujmović.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Prskalo je uspio smanjiti, a pritom se i situacija na travnjaku uspjela zakuhati zbog ponašanja gostiju. No, sve se smirilo i Šibenik je na kraju upisao zasluženu pobjedu.

ŠIBENIK – CROATIA ZMIJAVCI 2:1 (1:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 647.
Sudac: Ivan Vukančić – Benkovac
Pomoćnici: Vinko Podrug – Zagreb