Sjajni domaćini na skoru 4/4

Šibenik u derbiju 'pregazio' Zrinski: Majić započeo u prvom dijelu, Torres zaključio u drugom

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   01.09.2023 u 20:01

Facebook/HNK Šibenik
Derbi susret četvrtog kola SuperSport Prve nogometne lige između do sada neporaženih momčadi, momčadi koje su u tri kola upisale isto toliko pobjeda, bio je potpuno u znaku jedne momčadi. Naravno, one Šibenika koji je s 3:0 pobijedio debitante u SuperSport Prvoj NL Zrinski iz Jurjevca. Fenomenalan je u prvom poluvremenu bio Josip Majić koji je s dva gola u 2. i 32. minuti 'načeo' goste, da bi najbolji strijelac lige Carlos Torres potvrdio šibensku pobjedu u 72. minute. Šibenik je sada sam na čelu ljestvice, jedini s maksimalnim učinkom, te uživa u briljantnom ulasku u sezonu.

Savršen je bio šibenski ulazak u utakmicu, vodstvo već u drugoj minuti: Roca je na svojoj polovici odradio dobar obrambeni posao, proslijedio loptu u napad, Torres je ostavlja za Cvijanovića koji oštro puca, obrana odbija, točno na noge Majića koji je neumoljiv. Drugi put u sezoni trese mrežu, a svojoj momčadi na taj način donosi vodstvo u vrlo ranoj fazi utakmice. Već u sedmoj minuti prednost se mogla i povećati: Torres je pritisnuo obranu gostiju koja griješi, no, uspjeli su se nekako spasiti i odbiti loptu u korner.

Prva prijetnja gostiju stiže u 19. minuti, poslije udaraca iz kuta: glavom je pucao stoper P. Stanić, nije to bilo daleko od okvira šibenskog gola. Novi prekid dvije minute kasnije i novi udarac prema šibenskom golu: pucao je ovog puta drugi stoper, Tadić, ni ovoga puta nema preciznosti u udarcu gostujućih igrača. Šibenik strpljivo čeka dok gosti prijete isključivo iz prekida. A svoju su kontru Carevićevi igrači okrunili na najbolji mogući način: Božić je nogom dao loptu za Majića, prima je on prsima, a potom neobranjivo, s otprilike 17 metara i drugi put u ovoj utakmici savladao M. Stanića za šibensko vodstvo od 2:0.

Odmah potom Božić je u fantastičnoj prilici: Majić mu je dao odličnu loptu u prostor, mogao je napadač Šibenika i pucati, odlučio se na asistenciju, tražio je Torresa u sredini kaznenog prostora, obrana gostiju iz Jurjevca je to uspjela otkloniti. Kombinacija razigranog Majića i Božića ponovno je zamalo kobna za goste: Majić je s lijeve strane dao odličnu loptu za napadača Božića, on puca, ali goste spašava dobar blok. Daleko najraspoloženiji domaći igrač je Majić: zabio je do poluvremena dva gola, imao nekoliko sjajnih asistencija koje suigrači nisu uspjeli realizirati.

Neumoran je bio Majić u prvih 45 minuta: presing prema vrataru gostiju zamalo je urodio plodom, s ruba 18 metara pogodio je M. Stanić upravo Majića prilikom ispucavanja lopte, no, nije lopta krenula prema golu već bočno. Do kraja poluvremena prijetnje pred golovima nije bilo. Šibenik je posve zadovoljan otišao u svlačionicu: imali su vodstvo od 2:0, a po prikazanom još je poneka lopta mogla završiti iza leđa gostujućeg vratar Stanića.

U nastavak je Šibenik ušao s jednom prisilnom izmjenom: ušao je Laća umjesto najboljeg igrača prvog dijela Josipa Majića koji se ozlijedio pred kraj prvog dijela (izdržao je do kraja prvog poluvremena, ali nije mogao nastaviti). Prvi udarac prema golu u nastavku imaju gosti: puca Mujagić tek što je ušao u igru, nema potrebe za intervencijom domaćeg kapetana Đakovića. Do 55. minute čekalo se na prvu prijetnju domaćih: Torres je ukrao jednu loptu braniču gostiju, M. Stanić je istrčavanjem skratio kut i zaustavio tu loptu, odbijanac ispred Božića uspijeva očistiti jedan igrač gostiju.

Kolega i Roca pokušavaju u istoj akciji udarcima iz daljine odmah potom, oba puta završilo je blokom. Iako u rezultatskom zaostatku gosti ne uspijeva uopće složiti prijetnju pred Đakovićem. Šibenik strpljivo čeka svoju priliku i dočekao ju je u 72. minuti: Marijanović je fantastičnom loptom izbacio u matnu priliku Torresa, a mladi Kolumbijac je neumoljiv i u ovom kolu, postiže svoj već peti gol sezone. Šibenik vodi 3:0 i mirno plovi prema novoj pobjedi, a ostaje sada i sam na vrhu ljestvice.

Jedine dvije intervencije Đakovića dogodile se u 82. minuti: Kuprešak je pucao iz daljine, išlo je pod gredu, nije se kapetan Šibenika dao iznenaditi. Odmah potom pokušali su gosti još jednom, sjajan je šibenski čuvar mreže i tom prilikom, ne da gostima da dođu do počasnog gola. Daleko opasniji je ponovno Šibenik, Rovis je bio blizu premijernog gola u šibenskom dresu, otišlo je malo izvan okvira. Prijeti stoper Ćosić, očišćeno u korner. Do kraja utakmice prijetnji nije bilo, Šibenik je novu proslavu proslavio s oko 1 000 gledatelja na tribinama, predvođenima raspjevanim Funcutima. 'Šampioni, šampioni' čulo se sa tribina Šubićevca.

I treću domaću utakmicu Šibenik je tako zaključio s fantastičnim učinkom, pobjedom i to identičnim rezultatom od 3:0. Redom su padali slavonski klubovi Vukovar 1991, BSK, a večeras i Zrinski Osječko 1664. Upisala je i pobjeda u Dugopolju protiv Solina, pa Šibenik s maksimalnim učinkom ulazi u nastavak sezone.

ŠIBENIK – ZRINSKI OSJEČKO 1664 3:0 (2:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 980.

Strijelci: Majić 2', Majić 32', Torres 72'

ŠIBENIK: Đaković, Ćosić, Osmanković, Dujmović, Cvijanović (od 73. Rovis), Roca, Pozo (od 66. Marijanović), Kolega, Majić (od 46. Laća), Torres (od 83. Bačelić-Grgić), Božić (od 73. Brajković). Trener: Mario Carević.

ZRINSKI OSJEČKO 1664: M. Stanić, Unušić, Kuprešak, P. Stanić, Horvat, Stranput (od 61. Topić), Tadić, Pekarić, Korov (od 46. Škrijelj), Jelavić (od 77. Jajalo), Dogan (od 46. Mujagić). Trener: Igor Budiša.