Raspoloženi Delić

Šibenik u gostima pobijedio Croatiju iz Zmijavaca svojim omiljenim rezultatom

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   02.04.2024 u 18:31

Hrvoje Jelavić/Pixsell
U sklopu 24. kola SuperSport Prve NL (drugi rang), nogometaši Šibenika svladali su u gostima uvijek neugodnog domaćina Croatiju iz Zmijavaca sa 0:3 (0:1), pogocima Cvijanovića u 31. i Delića u 73. i 90. minuti. U sljedećem kolu, Šibenik dočekuje u nedjelju Orijent, od 14:50.

U utakmici koja je očekivano bila teška za igrati, po terenu koji je u nekim dijelovima bio dobar za igru, a u nekima nije, Šibenik je pokazao da mu takve stvari više ne smetaju te suvereno slavio sa 0:3. Iako je domaćin pokazivao na momente dobru igru, Šibenčani su bili bolji, ponajviše u realizaciji. Nakon što je Miljanić promašio najveću šansu za domaće, tukavši u 9. minuti preko gola sa 5 metara, Šibenik je polako gradio svoju igru i čekao da zabije.

U 31. Majić je nabacio s desne strane, a Cvijanović utrčao između 2 domaća stopera te glavom s 5 metara pospremio loptu u mrežu. U 73. Pozo je začeo akciju, Majić je potom povukao s desne strane i uposlio Delića u sredini, on je izbjegao ofsajd i zabio Gudelju kroz noge. Posao je dovršio opet Delić, završivši jednu kontru driblingom pa mirnom realizacijom u zadnjoj minuti.

ŠRC Marijan Šuto-Mrma, gledatelja 500, sudac Mateo Erceg (Pristeg)

CROATIA ZMIJAVCI: Gudelj, Šalinović (od 76. Jonjić), Miljanić, Gadže, I. Brkić (od 46. M. Brkić), Šabić (od 67. Prskalo), Mar. Šuto, Šimunić, Klopp, Yousfi (od 67. Todorić), Klančir (od 88. Mat. Šuto), trener Marko Kartelo

ŠIBENIK: Đaković, Dujmović, Majić (od 89. Brajković), Božić (od 79. Torres), Toševski (od 67. Delić), Pozo (od 89. Gačić), Kolega, Punčec, Cvijanović, Marijanović (od 67. Roca), Perić, trener Mario Carević

Događaji na utakmici (obrnutim kronološkim redoslijedom):

Kraj utakmice. Velika pobjeda Šibenika, koji sad slavi sa svojim navijačima. Ti jedini, ti najbolji...!!!

90+' - Žuti karton za Todorića.

90' - Delić je još jednu kontru efektno završio za 0:3 Šibenika!

90' - 3 minute nadoknade.

90' - Evo i jedne intervencije Đakovića za kraj.

89' - Gačić i Brajković su zamijenili Majića i Poza.

88' - Mate Šuto je zamijenio Klančira kod domaćih.

85' - Teren je sve teži za igru, počelo se i mračiti, no Šibenik i dalje igra vrlo aktivno.

84' - Velika šansa za Delića: prošao je čuvare po lijevoj strani vještim driblingom, no tukao je pored lijeve stative.

79' - Umornog Božića zamijenio je brzonogi Torres, u nadi da će pobjeći jednom domaćoj obrani i riješiti utakmicu.

76' - Jonjić ulazi umjesto Šalinovića.

73' - Šibenik vodi 0:2! Pozo je začeo akciju, Majić je potom povukao s desne strane i uposlio Delića u sredini, on je izbjegao ofsajd i zabio Gudelju kroz noge.

70' - Gadže kod domaćih gađa preko vrata iz daljine.

69' - Dujmović nakon kornera gađa pored desne stative.

67' - Izlaze Toševski i Marijanović, ulaze Delić i Roca, izlaze i Šabić i Yousfi, ulaze Prskalo i Todorić

63' - Šibenik stišće sad. Dvije velike prilike: Majić je iz sredine dao dobar for Božiću, koji je s desne strane iskosa zatresao prečku. U nastavku akcije, Toševski je izbio sam ispred vratara i gađao pored lijeve stative.

58' - Kolega je nabacio s desne strane, a Toševski spretno pokušao zabiti, no lopta je otišla preko vrata.

56' - Žuti karton M. Brkića zbog oštrog starta.

55' - Domaćin je dosta živnuo i aktivno traži izjednačenje.

50' - Dobro su kombinirali za domaće Gadže i Miljanić, Punčec je uspio blokirati udarac potonjeg.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, zamjena kod domaćih, ušao je Marko Brkić umjesto Ivana Brkića.

Kraj prvog dijela, Šibenik vodi 0:1.

45' - Jedna minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

44' - Perić je jedan od najboljih igrača gostiju na terenu, cijelo vrijeme lakoćom čisti opasne domaće pokušaje, sad je otklonio i jedan nabačaj iz kornera.

40' - Šibenik je dugo gradio napad, da bi na lijevoj strani, skroz kod aut-linije, Majić lucidno odjednom odlučio opaliti iz voleja, opasna lopta je prošla tik uz lijevu stativu.

31' - Šibenik vodi 0:1! Majić je nabacio s desne strane, a Cvijanović utrčao između 2 domaća stopera te glavom s 5 metara pospremio loptu u mrežu. Narančasti su gol proslavili sa svojim navijačima.

27' - Šibenik opasno kruži oko vrata Croatije, udarac Majića s 5 metara blokiran.

22' - Šalinović je blokirao opasan nabačaj Kolege, u nastavku je Toševski pao u šesnaestercu, no to nikako nije bio faul.

21'- Nakon domaćeg kornera, Šibenik je iz kontre pokrenuo kontranapad; Pozo je dobro povukao loptu po desnoj strani, uposlio Toševskog, kojem je lopta pobjegla.

20' - Šibenik još nije nametnuo svoju igru, Croatia domaćinski dominantna.

16' - Šabić i Marijanović su u jednom duelu glavama završili na zemlji i sad im se ukazuje pomoć. Šabić je ostao ležati na zemlji.

10' - Sad se i domaći i gostujući trener svađaju sa sucem oko jednog faula na lijevoj domaćoj strani. Bez kartona.

9' - Velika šansa za domaće: Klopp je dobro probio desnu stranu, ubacio loptu u šibenski kazneni prostor, ona se na kraju odbila do Miljanića, koji sa desetak metara puca preko grede.

8' - Šimunić je blokirao jedan pokušaj Božića u kaznenom prostoru.

5' - Majić je zdesna dobro pronašao Toševskog, koji bi bio u izglednoj prilici pred domaćim vratarom, da nije smirio loptu rukom.

1' - Krenula je utakmica. Došlo je i 30-ak Funcuta, naravno, prisutni su i domaći Noćni jahači. Croatia u postavi 4-3-3, Šibenik u 3-4-3.

0' - Pozdrav iz Zmijavaca, s jedne od najbitnijih utakmica HNK Šibenika u trećem krugu drugog ranga hrvatskog nogometa. Vrijeme je sunčano, teren je ponegdje vrlo dobar, ponegdje "ruvinjan" pa će se tražiti povoljna mjesta za igranje. Croatia Zmijavci je tradicionalno neugodan domaćin; Šibenik je tamo pobijedio samo dvaput, u 3. HNL-jug 2013/14 rezultatom 1:4 te u Kupu Hrvatske 2020/21 rezultatom 0:0 - nakon produžetaka 0:2.