Fenjer i dalje na Šubićevcu

Šibenik u sve težoj situaciji: Visok poraz u Puli, dosuđeni penal usmjerio utakmicu

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   29.04.2023 u 20:07

Saša Miljević/Pixsell
Tri su puta Istra 1961 i Šibenik ove sezone odigrali 0:0. Četvrti put nije bilo tako, bilo je zapravo najgore po Šibenčane. Istrani su slavili s visokih 3:0 gurnuvši tako Čanadijevu momčad u još težu poziciju uoči posljednjih 360 minuta u sezoni. Utakmicu je usmjerio kazneni udarac u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena na koji su Šibenčani itekako imali prigovora. Zabio je Mlinar, a u nastavku utakmice Bakrar i Mahmoud su završili posao za pobjedu domaćina nakon 50 dana.

Terenska dominacija domaćina od prve minute. Lopta je daleko više u njihovom posjedu. U 17. minuti uspjeli su Garcijini igrači zatresti mrežu preko Bakrara, no, gol je odmah opravdano poništen zbog zaleđa. Iduća opasna akcija Puljana stiže u 37. minuti: Kadušić je bio u odličnoj prilici, ali na šibensku sreću nije dobro primio loptu pa su gostujući igrači uspjeli stići i zatvoriti taj pokušaj.

U 44. minuti Istra je povela nakon kaznenog udarca: Đorić je na rubu svog kaznenog prostora u duelu s Bakrarom, lopta je već otišla od alžirskog napadača, a ruka Šibenikova stopera završila je na licu domaćeg napadača. Nije Bakrar mogao do lopte, a do dodira je došlo kad je lopta već bila daleko od oba igrača. Bakrar je završio na podu, sudac Strukan nije se oglasio u prvi trenutak. Na poziv VAR-a otišao je pogledati tu situaciju, a onda je promijenio svoju odluku i pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Mlinar. Prvi je to gol Istrijana s bijele točke u ovoj sezoni, iz trećeg pokušaja, ali i gol koji je itekako usmjerio utakmicu.

Debelo u sudačkoj nadoknadi Šibenik je imao svoju jedinu pravu prijetnju u prvom dijelu. Poslije brze akcije i šetanja lopte po kaznenom prostoru došla je ona do Hiroša koji u dobroj prilici puca pored gola. Ponovno je Šibenik vrlo malo pokazao u napadačkom dijelu u prvom dijelu, puno premalo za momčad kojoj su bodovi bitni za ostanak u prvoligaškom društvu.

Vodstvom Istre 1961 od 1:0, nakon vrlo siromašnih prvih 45 minuta, otišlo se u svlačionice. A u nastavak je Šibenik ušao bez iti jedne kadrovske promjene, ali s nekoliko taktičkih (Mesa je s beka gurnut na zadnjeg veznog, a na bok je otišao Arai). Zaprijetio je Čanadijev sastav odmah u trećoj minuti nastavka, ponovno je Hiroš pucao, domaći vratar Majkić uspio je zaustaviti taj pokušaj. U 60. minuti prava opsada domaćeg gola: pucali su i Špeljak, potom i Dolček, nije Majkić morao intervenirati. Pokušao je i Čanađija udarcem iz daljine, ni to nije išlo u okvir gola.

Daleko angažiraniji i opasniji su Šibenčani u drugom poluvremenu. Uputili su duplo više udaraca prema golu domaćina (6:3), no, na semaforu i dalje svijetli 1:0. Dva su puta u tim trenucima gosti tražili i kazneni udarac tvrdeći da su domaćini igrali rukom u svom šesnaestercu, glavni sudac, ali ni VAR soba te situacije nije smatrala vrijednim penala za Šibenik. Dvostruka izmjena u šibenskim redovima: s travnjaka su izišli Hiroš i Đorić, a ušli su Radonjić i Pozo. Sve se karte bacaju u napad što je i logično s obzirom na rezultat. Jedna kontra bila je dovoljna Puljanima da dođu do novog gola: u 71. minuti Kadušić sa svoje polovice šalje dugu loptu za Bakrara, a on iskosa s desne strane kroz Rogića pogađa za 2:0. Bio je to Istrin drugi udarac u okvir gola i drugi gol.

Nova dvostruka izmjena u šibenskim redovima: na klupu su otišli Čanađija i Špeljak, a ušli Knežević i Skorup. Nije se ni tada ništa dogodilo kad je promjena rezultata u pitanju. Barem za Šibenik. Pogodak je stigao na drugoj strani, treća lopta odsjela je iza Rogićevih leđa. Bila je to nova kontra koju je ovog puta završio Mahmoud. Do kraja dvoboja samo je Pozo u sudačkoj nadoknadi uspio zaprijetiti, pogodio je vanjski dio mreže.

Istra je na utakmici uputila tri udarca prema šibenskom golu. Sva tri su završila u mreži za prvu pobjedu Garcije protiv Šibenika. Šibenik je na Aldo Drosini tako ostao praznih ruku, fenjer i dalje ima u svojim rukama, a situacija uoči zadnje četiri utakmice ove sezone nije obećavajuća, pogotovo kad se u obzir uzme raspored. Ali dok ima nade valja se i boriti.

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 3:0 (1:0)
Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja 1 311.
Sudac: Duje Strukan – Split
Pomoćnici: Alen Jakšić – Split