OBJAVA: 10.11.2019, 15:41h   •   IZMJENA: 10.11.2019, 15:41h   komentara   •     ISPIŠI

Vodom natopljen teren najveći protivnik

Milan Balaban/arhiva Šibenski niz stao u blatu Zmijavaca: Domaćini zabili svoje prilike, narančasti neprecizni
10.11.2019, 15:41h

Svakoj seriji dođe kraj, pa je tako stala i pobjednička serija nogometaša Šibenika. U blatu Zmijavaca, po lošem travnjaku natopljenom vodom, domaćini su se bolje snašli, svoje su prilike iskoristili, za razliku od narančastih koji niti jednu nisu uspjeli realizirati i bodovi su na kraju pripali Croatiji (2:0).

Po izrazito teškom, kišom natopljenom terenu Šibenčani su istrčali u Zmijavcima sa željom da nastave svoj pozitivan niz. Ali, već u trećoj minuti, morali su po loptu u svoju mrežu: Ćurić je poveo akciju svoje momčadi, čini se da je na centru zaustavljen prekršajem, sudac Lovrić nije se oglasio, pa Croatia organizira brzu kontru: slijedi ubačaj s lijevog boka, a u sredini kaznenog prostora lopta zastaje u lokvi vode, najbliži je Serdarušić koji je dohvaća i u čudnom luku šalje u mrežu za oduševljenje domaćih pristaša.

Pokušali su domaćini povećati svoje vodstvo, ali šut Ćapina sigurno je zaustavio Labrović. Nakon toga počeli su narančasti stiskati: lijepo je pucao Ćurić, lopta je dodirnula jednog obrambenog igrača domaćih i otišla s krive strane vratnice. Vrlo opasno je potom u Šibenikovu kaznenom prostoru, ovog puta realizacija nije bila na nivou kod domaćih. Od tada pa do kraja prvih 45 minuta sve je znaku Šibenčana koji opsjedaju kod Croatije.

U 21. minuti sjajna se šansa ukazala Princeu, gađao je iskosa s lijeve strane suprotan kut domaćeg vratara, no, Vugdelija je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik. Jedina prijetnja domaćih do kraja prvog poluvremena bila je poslije odlične kontre u 22. minuti, Labrović je bio na visini zadatka. Pokušavaju Celić, Pajić, Ćurić, Prince iz različitih pozicija, lopta neće u gol domaćih.

I u nastavku terenska dominacija Šibenika. U vaterpolskim uvjetima pokušavaju doći do izjednačenja, a najbolje prilike u nastavku prvo imaju igrači Croatije: Ćapin je glavom neprecizan, a Bilić u jednoj od sljedećih akcija spašava uklizavanjem. Vratar Vugdelija sigurno je zaustavljao pokušaje Šibenčana, tako je bilo i kod udarca glavom Princea. Ubacio je Rendulić u nastavku u igri Antunovića, Kukeca i Španju, a kako je vrijeme odmicalo teren je postajao sve gori i gori. Nakon što je Labrović u 67. minuti spasio svoj gol istrčavanjem, zabio je Antunović na drugoj strani poslije ubačaja Muse, ali suci su gol poništili zbog zaleđa.

Prijetili su Šibenikovi igrači i iz brojnih kornera, Bilić ni ovoga puta nije bio precizan. Ali jesu zato domaćini koji su preko Šabića u 78. minuti udvostručili svoje vodstvo, potvrdili pobjedu. Pokušali su igrači u narančastom do kraja zabiti gol, unijeti neizvjesnost do same završnice, bezuspješno.

Nove bodove i povratak na pobjedničke staze Šibenik će tražiti za 15 dana u domaćem susretu protiv Dubrave Tim Kabela.

CROATIA – ŠIBENIK 2:0 (1:0)