OBJAVA: 26.10.2019, 19:34h   •   IZMJENA: 26.10.2019, 19:56h   komentara   •     ISPIŠI

Juričić matirao Vinkovčane

Milan Balaban Šibenski nogometaši nastavili sjajan niz: Cibalia je na Šubićevcu još i dobro prošla
26.10.2019, 19:34h

Nogometaši Šibenika i dalje igraju odlično i nastavljaju s nizanjem pobjeda. I šesti put ove sezone na Šubićevcu su došli do pobjede, bila je to njihova jubilarna deseta prvenstvena pobjeda u sezoni. Juričić je, na asistenciju Ćurića, matirao vinkovačkog vratara u 61. minuti za 1:0, a po prikazanom na travnjaku Cibalia je šibenski stadion trebala napustiti i s puno više golova u mreži.

Od samog su početka narančasti stisli goste koji su u Šibenik došli s naglašenim defenzivnim stavom. Dugo su narančasti tražili put da probiju bunker gostiju, igrali su oku dopadljivo, no, nikako da lopta uđe u gol. Već u četvrtoj minuti Kukec je sjajno izveo slobodan udarac, vratar Marijanović se ispružio i izvadio loptu iz svog gornjeg lijevog kuta. Nešto kasnije opet je u prilici Kukec, nakon fantastičnog driblinga, pucao je prema golu gostiju, blokirano.

U 22. minuti ubacio je Pajić s desnog boka, nisu glavom loptu uspjeli dodirnuti ni Kukec ni Juričić, iznenadila je lopta i vratara gostiju, ali otišla je malo s krive strane vratnice. Nižu se akcije i napadi narančastih, već do poluvremena imala je momčad Krunoslava Rendulića desetak kornera, ali promjene rezultata i dalje nema. U 29. minuti prilika se ukazala Juričiću, najbolji strijelac narančastih nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Opasni su bili šibenski ubačaji iz kuta, pokušao je i Pandža, a dva je puta na drugoj stativi bio kapetan Vukorepa, nije uspio stići do lopte. A neposredno prije odlaska na odmor ukazala se fantastična prilika Raku: vagao je dugo na desnoj strani napada svoje momčadi protivničke igrače, a udarac, nakon brojnih driblinga, završio je u bloku. 'Poludio' je Rendulić na klupi, trebao je krilni igrač Šibenika puno ranije pucati po gol gostiju.

Pitate se zašto nismo naveli prilike gostiju? Nismo, jer ih nije ni bilo. Nisu niti jednom zapucali prema Labroviću, tek su u nekoliko navrata uopće stigli do Šibenikova kaznenog prostor u prvom poluvremenu. Šibenikov čuvar mreže mogao je slobodno i na kavu u kafić u susjedstvu.

I nastavak je ponudio identičnu sliku: Rak izvodi korner, niska prizemna lopta za Španju, šut visoko preko gola. Potom ubačaj Pajića s desne strane, Juričićev trzaj glavom, vratar vadi loptu ispod grede. U 53. minuti bljesnula je kontra gostiju, nakon greške domaćih igrača, Tustonjić je bio sam iskosa s desne strane, ali njegov je udarac sjajno obranio Labrović. Nastavila se opsada gola gostiju, umalo su u nekoliko navrata i sami zatresli mrežu. A onda je konačno u 61. minuti pao pogodak.

Ćurić je poslao u prostor dugu loptu za Juričića, prvi strijelac Šibenika sjurio se gotovo s centra, a onda hladnokrvno zabio kad je stigao u kazneni prostor gostiju. Posve zasluženo vodstvo Šibenika, nakon silnih prilika, a Juričiću je to bio šesti gol u sezoni u prvenstvu.  Nakon vodstva pokušali su goste otvorenijom igrom, zaprijetili su jednom iz prekida, otišlo je preko gola.

Pokušavali su Vinkovčani do kraja utakmice ugroziti šibenski gol, ali pravih prilika nisu stvorili. Sigurno su igrači u narančastom sačuvali svoju prednost, a na kraju su i slavili rezultatski izgleda teško izborenu, ali po prikazanom više nego zasluženu pobjedu.

Već u srijedu čeka ih nova utakmica, na Šubićevac u osmini finala Kupa stiže Belišće (14 sati).

ŠIBENIK – CIBALIA 1:0 (0:0)