OBJAVA: 18.01.2020, 18:05h   •   IZMJENA: 18.01.2020, 18:05h   komentara   •     ISPIŠI

Prva pripremna utakmica HNK Šibenika

Stariji Rak poništio prednost Primorca, Laća s dva gola u završnici donio pobjedu

18.01.2020, 18:05h

Nogometaši Šibenika odigrali su ove subote prvu pripremnu utakmicu u 2020. godini. Na Šubićevcu su ugostili trećeligaša Primorac iz Biograda, te su upisali pobjedu rezultatom 3:1. Golove za narančaste postigli su Nikola Rak i Ivan Laća (dva).

U prvoj provjeri, nakon pet dana priprema, trener Krunoslav Rendulić nije mogao računati na dvojicu igrača. Marija Ćurića muči viroza, a njegov se dolazak u Šibenik i priključenje pripremama očekuje u ovaj ponedjeljak. Ozljeda koljena izvan konkurencije za sastav ostavila je još jednog veznjaka – Tonija Španju.

Rendulić je složio dvije momčadi, a svaka je odigrala po 45 minuta. Prva se zatresla šibenska mreža: u 26. minuti, nakon ubačaja s desnog boka, gosti iz Biograda poveli su golom Kušete. Vrlo brzo nakon toga Antunovićev gol za izjednačenje poništen je zbog zaleđa, da bi četiri minute prije kraja poluvremena Nikola Rak nakon odbijanja po kaznenom prostoru gostiju loptu poslao u mrežu.

Prvih 45 minuta u narančastom odigrao je Niko Rak, povremeni mladi reprezentativac Hrvatske i to jako dobro. Igrao je u paru s Bulatom, sve dok on u 37. minuti nije morao iz igre. Stradala je arkada, završio je na šivanju, a kao 'uspomena' ostalo mu je i pet šavova. Vrlo dobro u prvom dijelu igrao je i povratnik Vice Kendeš.

U nastavku su Šibenčani bili još opasniji po gostujući gol koji je čuvao Ezekiel Ayotunde, nekadašnji čuvar mreže šibenskog kluba. Zaustavio je niz udaraca i pokušaja domaćih, najviše prvom topniku narančastih Luki Juričiću. Ali ni on nije mogao Biograđane spasiti od poraza u završnici, od suradnje dvojca Juričić – Laća.

Prvo je Juričić u 76. minuti udarcem iz daljine pogodio okvir gola, na pravom je mjestu mladi Laća koji šalje loptu u nebranjenu mrežu. Devet minuta kasnije ponovno je isti dvojac u glavnoj ulozi. Juričić je ovog puta podvalio odličnu loptu za Sokola (op.a. Laćin nadimak) koji takvu priliku ne propušta realizirati za konačnih 3:1.

U ponedjeljak bi se na pripremama, osim Ćurića, trebala pojaviti i dva igrača iz BIH, koji dolaze na probu, a riječ je o krilu i napadaču.

Iduću prijateljsku utakmicu narančasti igraju u subotu, 25. siječnja protiv Solina.

Šibenik: Labrović, Musa, Pandža, Grdić, Blaić, Bulat (od 37. B. Barišić), Niko Rak, Kendeš, Kukec, Nikola Rak, Antunović. II. poluvrijeme: Rogić, Pajić, Vukorepa, Bilić, Pranić, B. Barišić, Celić, Maleš, Laća, Prince, Juričić.