Odlično prvo i slabije drugo poluvrijeme

Treće gostovanje, treći remi: Čop i Delić Šibeniku donijeli bod u Varaždinu

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.08.2022 u 20:33

Vjeran Zganec Rogulja /Pixsell
I s trećeg gostovanja ove sezone nogometaši Šibenika vraćaju se neporaženi. Nakon nula i bez postignutih golova u Velikoj Gorici i Koprivnici, ovog puta narančasto-crni postigli su dva gola što im je bilo dovoljno za sedmi bod u sezoni. Čop je Šibenik doveo u vodstvo, Šego s dva gola donio preokret domaćinima, da bi Delić s bijele točke poentirao za konačnih 2:2.

Kako je i bilo najavljeno, Šibenik je na stadionu Varteksa u Varaždinu istrčao s dvojicom klasičnih napadača, Delićem i Čopom (Dolček nije ni doputovao u barokni grad). I funkcioniralo je to odlično. U prvih 45 varaždinskih minuta imali su Šibenčani više udaraca i šansi nego možda u svim dosadašnjim utakmicama zajedno. Gledano kroz brojke, osam su puta pucali prema domaćem vrataru Zeleniki u tom razdoblju igre, svih osam udaraca išlo je u okvir gola. Na nasreću, samo je jedan bio pogodak, dok je na drugoj strani Varaždin imao samo jedan udarac u okvir gola, ali taj jedan je rezultirao pogotkom.

Šesta minuta donijela je prvu prijetnju narančastih i to kakvu: Čop je uposlio Delića, on na drugoj strani pronašao Araija, šibenski Japanac je ispred domaćeg igrača Pece, sprema se za udarac debelo unutar kaznenog prostora, a domaći ga veznjak ruši. Narančasto-crni traže kazneni udarac, sudac Jović pušta da se igra dalje. Čim se igra zaustavila VAR je provjeravao tu situacija, ali, na potpuno iznenađenje, suci nisu pokazali na bijelu točku. Odluka o kojoj će se zasigurno još puno pričati.

Pet minuta kasnije opet je vrlo opasno pred domaćim golom: grešku Lusavca umalo su kaznili Šibenčani. Lopta je stigla do Delića koji jako dobro puca s ruba 16 metara, domaći vratar Zelenika nogom je uspio odbiti loptu u korner. Opasni su Šibenčani i dalje: Čop je dobro ubacio s lijeve strane, Delić pokušava glavom, odlazi to preko gola. Nastavljaju Čanadijevi igrači s nizanjem prilika: nova je stigla iz prekida. Arai je izveo aut s desne strane, B. Matić prenio je loptu glavom, a na drugoj stativi Čop puca glavom, neprecizno.

Jako dobre prilike složili su gostujući nogometaši u prvih 20-ak minuta utakmice. I prava je šteta što niti jednu nisu uspjeli iskoristiti. Ali u 24. minuti ipak je lopta odsjela iza leđa Zelenike za zasluženo šibensko vodstvo: korner je izveo Ćurić, lopta se odbijala po šesnaestercu, dva puta su domaćini pokušali očistiti, ali stigla je lopta do Mese koji je vraća u sredinu, a Čop iz blizine pogađa mrežu za posve zasluženo gostujuće vodstvo. Ali nije dugo trajalo šibensko vodstvo, pet minuta kasnije stvari su vraćene na početak.

Ponovno je gol pao nakon kornera: Pellumbi je ubacio na drugu stativu, ostavljena je lopta za Šegu koji pogađa suprotan kut za izjednačenje. Igrala se 24. minuta utakmice. Nakon kratkog razdoblja većeg posjeda lopte domaćih, Šibenik je ponovno vrlo opasno zaprijetio: opet je Delić bio glavna prijetnja, domaći je vratar i iz ovog dvoboja izašao kao pobjednik. Još jedan aut ponovno je bio prijetnja za Varaždince: poslije ubačaja Mine, blokiran je udarac Čopa, napadač Šibenika potom traži na drugoj stativi Delića čiji udarac glavom od domaćeg braniča odlazi u korner.

Nije tu kraj šibenskim prijetnjama u prvih 45 minuta: poslije novog Ćurićeva ubačaja iz kuta pucao je B. Matić, išla je lopta po sredini gola, pa je vratar Zelenika to lako zaustavio. U svlačionice se otišlo rezultatom 1:1 i prava je šteta što dobru igru narančasto-crnih u prvom poluvremenu nije pratio i bolji rezultat jer, bez dileme, bilo je to najboljih 45 minuta Šibenika ove sezone.

Početkom nastavka stigla je kazna za brojne šibenske promašaje iz prvog dijela. Domaća akcija koja nije izgledala previše obećavajuće, Šego je opalio iz daljine i postigao, mora se priznati, zaista lijep gol za preokret domaćeg sastava i vodstvo od 2:1. Bilo je to u 50. minuti, a samo koju minutu kasnije sreća se u dva navrata osmjehnula Šibeniku: Teklić je iz daljine, iz slobodnog udarca, uzdrmao prečku, na odbijenoj lopti je Elezi koja puca prema nebranjenoj mreži, ali na šibensku sreću, pogodio je stativu.

Varaždinci su u drugi dio ušli s dvije promjene, Čanadi nije mijenjao ništa. Očito je domaći strateg pogodio s izmjenama, jer Šibenčana u ofenzivnom dijelu nigdje nije bilo u prvih 15-20 minuta drugog poluvremena. Domaći veznjak Teklić nanizao je nekolicinu igrača Šibenika, bila je to matna pozicija, ali ukazao se požrtvovni Mesa koji je svog vratar Rogića spasio većih neugodnosti. U 66. minuti Čanadi radi prve promjene: iz igre vadi braću Matić, a uvodi svog sina Marcela i Vidovića.

I baš nakon toga, kad su po prvi put stigli u kazneni prostor domaćih u drugih 45 minuta, Šibenčani su došli do pogotka. Arai je po tko zna koji put prošao po desnoj strani, dodao Deliću koji je u duelu sa Stanićem koji ga ruši, a sudac Jović odmah pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ivan Delić, prvi je to njegov gol u novoj sezoni. Nisu napravili Šibenčani, osim tog gola, ništa u napadačkom dijelu sve do 86. minute. Tada je Salomon sjajnom loptom izbacio Araija na desnoj strani, prošao je raspoloženi Japanac po boku, ubacio u sredinu, ali uspjeli su domaćini očistiti, stići do lopte prije Šibenikovih igrača.

Četiri minute sudačke nadoknade igralo se u Varaždinu. A u trećoj dobra prilika za Šibenik: s ruba kaznenog prostora pucao je Čanadi, Zelenika je zaustavio njegov udarac. Bila je to i posljednja prilika na utakmici.

Dva potpuno različita šibenska poluvremena u Varaždinu. Drugo je bilo puno siromašnije prilikama i prijetnjama po domaći gol, šteta što odlično prvo nije bolje iskorišteno. Ali bod je osvojen i Šibenik kući putuje zadovoljan.

VARAŽDIN – ŠIBENIK 2:2 (1:1)
Varaždin, stadion Varteks, gledatelja 2 632.
Sudac: Fran Jović – Zagreb
Pomoćnici: Hrvoje Radić – Split