Prvo kolo

Tri minute nepažnje koštale juniore Šibenika bod(ov)a protiv Gorice

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   12.08.2023 u 20:49

U 1. kolu SuperSport Prve nogometne lige za juniore, Šibenik je na Šubićevcu poražen od Gorice sa 0:2 (0:0). Za Goricu su zabili Knežević u 58. i Ferina u 61. minuti, da bi potom Šibenik imao nekoliko prilika glavom.

Iako su se obje momčadi trudile, nismo vidjeli puno šansi u prvih 30 minuta, tek dva neprecizna pokušaja domaćih (Karaula u 10. i Sekulić u 13. minuti). Gorica je bila bolja u duelima i svim fizičkim segmentima igre, no bez prave prilike; naprotiv, najbolju priliku prvog dijela imao je za Šibenik Kulušić u 38., kada je izbio ispred gostujućeg vratara i tukao mlako.

Ključni trenutak utakmice u 58. Prije jednog slobodnog udarca Gorica je napravila dvije zamjene; taj prekid poremetio je koncentraciju Šibenčana, a nakon izvedenog udarca najbolje se snašao gostujući stoper Knežević i zabio iz blizine za 0:1. U 61. zamjena Ferina iskoristio je pogrešku šibenskog stopera, koji mu je glavom spustio loptu na nogu; ovaj je pucao isprve i pogodio uz pomoć stative za 0:2.

Pokušao je Šibenik smanjiti, u 67. Čeko glavom pogađa prečku, potom Morić u 71. u velikoj šansi tuče glavom pored gola, da bi Kulušić u 83. u još većoj šansi, također glavom, pogodio izbliza prečku.

ŠIBENIK: Mišević, Lončar, Čeko, Baus (od 61. Krpetić), Mihaljević, Kulušić, Crljen, Sekulić, Mučić, Šupe, Karaula (od 56. Morić), trener Mile Petković

GORICA: J. Cundeković, L. Cundeković (od 86. Paradžik), Vuko, Knežević, Tkalčević, Krilić (od 58. Agatić), Radočaj (od 78. Đurašić), Šajfar (od 86. Dora), Šimić (od 58. Ferina), Darojković, Josić, trener Marko Radanić