OBJAVA: 01.02.2020, 17:45h   •   IZMJENA: 01.02.2020, 17:45h   komentara   •     ISPIŠI

Protiv Croatije na Šubićevcu

Tri od tri: Prince i Juričić donijeli još jednu pobjedu nogometašima Šibenika

01.02.2020, 17:45h

I ove subote nogometaši Šibenika igrali su prijateljsku utakmicu. Upisali su još jednu pobjedu čime su ostali na stopostotnom učinku. Na Šubićevcu su s 2:1, golovima Princea i Juričića, pobijedili Croatiju iz Zmijavaca.

Nakon trećeligaša Primorca iz Biograda i Hrvaca, momčad Krunoslava Rendulića snage je, po prvi put u pripremnom razdoblju, odmjerila protiv jedne drugoligaške momčad. Na Šubićevac je stigao drugoligaš iz Zmijavaca.

Trojica igrača nisu zaigrala u trećoj provjeri. Boris Pandža i Josip Maleš lakše ozlijeđeni, dok je mladi Doni Grdić dobio poštedu zbog školskih obaveza (maturalni ples).

U 17. minuti Šibenčani su poveli: poslije Bulatova udarca iz kuta, Prince se najbolje snašao u 16 metara i poslao loptu iza leđa vratara gostiju. Samo četiri minute kasnije šibenski je Ganac izašao sam na vratara gostiju koji je istrčavanjem skratio kut i obranio mu udarac, do odbijanca je stigao Antunović, ali nije uspio precizno naciljati nebranjeni gol.

I nekoliko minuta kasnije nova 100%-na šansa za domaći sastav: Rak je sve pripremio, ubacio s desne strane, ali Prince ponovno nije precizan, bio je sam, neometan, no, udarac glavom bio je lak plijen za gostujućeg čuvara mreže.

U nastavku, prvih 15 minuta Rendulić je na travnjaku držao istu momčad (izuzetak je samo promjena na vratarskoj poziciji). U 60. minuti, uveo je devetoricu novih, a jedini koji je odigrao svih 90 minuta je Bilić.

Neposredno prije izlaska iz igre Antunović se našao u odličnoj prilici, ali ni ovog puta nije bio precizan. Vrlo brzo nakon promjene momčadi došlo je i do šibenskog povećanja prednosti. Zbog igranja rukom sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Juričić. Počasni pogodak gosti su postigli u 73. minuti preko A. Ćapina i to nakon pogreške zadnjeg reda Šibenika.

U tri prijateljske, pripremne utakmice Šibenik je tako upisao tri pobjede. Iduća utakmica na rasporedu je u srijedu, gostovanje kod Dugopolja.

ŠIBENIK – CROATIA 2:1 (1:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 80
Sudac: Marko Bilušić
Strijelci: Prince 17', Juričić 64' – 11 m– A. Ćapin 73'
Šibenik: Rogić (od 46. Labrović), Pranić, Bilić, Vukorepa, Pajić, Bulat, Španja, Prince, Kukec, Nikola Rak, Antunović. Od 60. minute: Blajić, B. Barišić, Musa, Ćurić, Niko Rak, Celić, Laća, Kendeš, Juričić. Trener: Krunoslav Rendulić.