Juniori Šibenika dominirali u nastavku

Vastić debitirao velikim bodom protiv Dinama: Morrison čvrst u obrani, Mučić zabio glavom

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   21.02.2024 u 14:01

ŠibenikIN
U susretu 17. kola Prve nogometne lige za juniore, Šibenik i Dinamo podijelili su bodove, odigravši na Šubićevcu 1:1 (0:1). Za Dinamo je zabio Rimac u 17. minuti, a za Šibenik Mučić u 72. U sljedećem kolu, za vikend, Šibenik gostuje kod Lokomotive u Zagrebu.

Po predivnom jutarnjem vremenu, juniori Šibenika i Dinama pružili su angažiranu igru od početka do kraja utakmice. Najzanimljivije za šibenske navijače bilo je vidjeti kako igra Agyemang Morrison, koji je na poziciji stopera bio čvrst i dirigirao ostatkom obrane, s kojom je imao odličnu komunikaciju.

Budući da pomoćno igralište nema tribine, zainteresirani navijači opet su bodrili narančaste po nizbrdicama oko terena, a, u nedostatku navijačke zvučne kulise, „podršku“ Šibenčanima dali su radovi na prostorijama kluba, koji i dalje traju.

Dinamo je poveo u 17. minuti, kada je Leo Rimac s lijeve strane, točno na kutu šesnaesterca, poluvolejom odlično pogodio suprotne rašlje šibenskog gola, za 0:1.

Dinamo je bio fizički jači te pokušavao to iskoristiti nabačajima u prvom poluvremenu, dok je u šibenskom napadu najaktivniji u pokušajima bio Sekulić, koji je nešto prije odmora dobio i nezgodan udarac. Šibenik nije mogao ništa; najzanimljivija stvar za zabilježiti bile su dvije lopte koje su završile u obližnjim poduzećima.

U nastavku, Mučić je u 47. imao dobar prodor po lijevoj strani, no oštar udarac išao je ravno u vratara Klarina.

Pravu nesreću imao je potom Šibenik: napadač u narančastom povučen je u gostujućem kaznenom prostoru, sudac se složio da je povučen, no lopta još nije bila u igri (korner je izveden pola sekunde kasnije), tako da po pravilima nema faula, odnosno penala.

U 66. dobar nabačaj Sopića zdesna nije iskoristio Kulušić glavom. I onda u 72. Mučić donosi veselje na Šubićevcu. Najprije se Baturina iskupio za nekoliko ranijih pogrešaka i dobro nabacio sa desnog krila, a Mučić je glavom iz naleta pogodio za 1:1. Bila je tako nagrađena dominacija Šibenika u drugom poluvremenu.

Do kraja, domaći vratar Mišević također je dobio priliku za pokazivanje: iščupao je opasan udarac glavom Suška iz rašlji svog gola. Sekulić je na samom kraju imao veliku šansu donijeti Šibeniku i pobjedu, no nije uspio.

Iako su fizički i u duelu slabiji, šibenski juniori uspjeli su tako uspostaviti ravnotežu u igri protiv jakog Dinama, visokim loptama onemogućivši Zagrepčanima da razviju svoju igru.

Dobro je sudio sudac Erceg iz Pristega.

Pomoćno igralište stadiona na Šubićevcu, gledatelja 100, sudac Mateo Erceg
ŠIBENIK: Mišević, Bikić, Sopić, Baturina, Morić (od 62. Prusina), Sekulić (od 90. Novosel), Mučić (od 75. Mihaljević), Morrison, Grbelja (od 75. Šalov), Šalić, Kulušić, trener Ivica Vastić
DINAMO: Klarin, Šimić, Sušak, Cvetko, Zebić, Ladan, Gec (od 79. Pavlak), Baković, Koščević, Šunta (od 79. Miljak), Rimac (od 58. Majić), trener Ivica Banović

Podsjetimo, Ivica Vastić preuzeo je juniore u trenutku kada su oni bili na 15. mjestu tablice. Kraj jeseni dočekali su u ne baš sjajnom raspoloženju, nakon što su u posljednjih nekoliko susreta izgubili od Hajduka u Splitu 5:2 (Sekulić 2), potom i od Rudeša na Šubićevcu sa 2:3 (Crljen, Kulušić), da bi onda izgubili i u Puli od Istre 1961 sa 1:0 te odigrali 2:2 u gostima sa Goricom (Crljen, Kulušić). Kraj jesenske polusezone zaključio je onda poraz na Šubićevcu u Kupu od Hajduka sa 1:4 (Baturina).