Stari majstor još zna

Vodice kasnim golovima do županijskog kupa: Alispahić načeo mrežu Zagore

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   04.06.2022 u 07:35

infovodice.com
U finalu županijskog kupa, u susretu dva trećeligaša, momčad Vodica svladala je unešićku Zagoru 3:0 (0:0). Nakon niza neiskorištenih Zagorinih prilika, golove za Vodice su postigli Alispahić u 82., Sušić u 88. i Malenica u nadoknadi. Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala iz Drniša, no tad je slavila momčad s Borovišta, ovog puta trofej je otputovao na Račice. Na neutralnom Šubićevcu među igračima Vodica našli su se i Marko Mihaljević, Hrvoje Spahija, Luka Fuštin, Mehmed Alispahić i Toni Španja, kojima je taj teren uvijek domaći.

Već u 2. minuti Vodice su u prilici nakon dobro izvedene akcije nakon kornera, dok na drugoj strani u 3. pa opet u 5. minuti vodički vratar Mihaljević dva puta dobro čita igru, pravovremeno istrčava, ali onda loše barata loptom, dajući tako Zagorinom desnom krilu Dragi Gabriću 2 šanse da pogodi prazna vrata. Ostalo je 0:0, nakon čega smo gledali pola sata otvorene igre, ali bez pravih šansi. U 33. Zagora ima kontru koju Krajina završava udarcem preko gola, a u 36. i 44. dolazi do 2 gužve u vodičkom šesnaestercu, kada loptu nisu mogli kontrolirati ni jedni ni drugi, no opet crveni iz Unešića ne mogu poslati loptu u mrežu.

U nastavku opet Zagora stvara šanse, u 47. Božić tuče tik pored gola, u 53. Baković iz daljine opet blizu pogotka, u 74. Župan iz slobodnog udarca pogađa stativu. Dojam ne pretjerano uzbudljive utakmice popravila je završnica, kada Vodičani nakon pustih Zagorinih prilika neočekivano dolaze do visoke pobjede. Prvi pogodak u 82. postiže sa 20 metara Alispahić, nakon što je lopta prošla vrataru Zagore kroz ruke. Zagora pokušava izjednačiti, no u 88. Sušić prima loptu na lijevom krilu, blizu aut-linije i blizu centra, prolazi dva igrača, ulazi u šesnaesterac, prolazi i trećeg igrača pa četvrtog, zaobilazi golmana i postiže pogodak za 2:0 Vodica. Briljantna solo akcija Sušića u kojoj je prošao 40 metara i 5 protivnika nagrađena je ovacijama i vodičkih navijača i neutralnih šibenskih gledatelja. U nadoknadi je Zagorina obrana teško pogriješila pa su 2 napadača Vodica ostala sama pred vratarem, tako se i Malenica koji je tek ušao u igru upisao u strijelce.

Vodice su tako osigurale nastup u Kupu Hrvatske sljedeće sezone, gdje će 32 županijska kvalifikanta u pretkolu dati 16 klubova kojima će se pridružiti još 16 klubova sa najboljim učinkom u Kupu u zadnjih 5 sezona (među kojima i Šibenik) u šesnaestini finala.

ZAGORA – VODICE 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Alispahić (82′), 0:2 Sušić (90′), 0:3 Malenica (90’+3)

ZAGORA: Bartulić, Bauk, Baković (od 75′ Ćaleta), Jurišić, Zeljković, Mihanović, Bagarić, Botica (od 57′ Župan), Gabrić, Božić, Krajina (od 86′ Rodić), trener Dario Sablić

VODICE: Mihaljević, Spahija, Prpić, Fuštin (od 90′ Malenica), Marić, Markota, Alispahić, Pandža (od 63′ Ledenko), Petričević (od 92′ Juričev), Gulam (od 63′ Španja), Sušić, trener Kristijan Tuta