Sjajno prvo poluvrijeme Šibenčana

Vrlo važna pobjeda narančastih: Jurić i Ćurić za mirniju plovidbu prema luci spasa

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   24.04.2021 u 19:01

Facebook/HNK Šibenik
Po prvi put ove sezone nogometaši Šibenika pobijedili su Slaven Belupo. Do pobjede su stigli na svom Šubićevcu, poslije posta dugog više od dva mjeseca. Najzaslužniji dvojac za pobjedu i mirniju plovidbu prema luci spasa su Deni Jurić i Mario Ćurić koji su upisali po jedan gol i po jednu asistenciju.

Ali vrijedi kazati i kako je čitava momčad Šibenika odigrala odličnu utakmicu. Prvi su na Šubićevcu zaprijetili gosti i to Šibenčanin u njihovim redovima Stipe Bačelića-Grgića. Pucao je sa 17-18 metara u drugoj minuti, domaći vratar Rogić odbio je to u korner. A prva prijetnja narančastih rezultirala je pogotkom: sjajna akcija je to bila domaće momčadi.

Povukao ju je Ćurić, odigrao desno za S. Sahitija, on mu vraća loptu, a šibenski veznjak puca: na putu prema golu loptu petom dira Jurić koji je maestralnim potezom matirao Filipovića. 11. je to gol šibenskog golgetera u ovoj sezoni. Nije dugo trebalo čekati na novu loptu u koprivničkoj mreži. Jurić se sjurio po lijevoj strani, ostavio je gostujućeg kapetana Parackog iza sebe kao i u prošloj međusobnoj utakmici u Koprivnici.

Tada je Jurić otišao do kraja, zabio je za šibensko vodstvo od 2:0, ovog puta bio je nesebičan, poslao je nisku povratnu loptu na 17-18 metara, natrčao je Ćurić i ljevicom neobranjivo pogodio gostujući gol. Prvoligaški je to prvijenac šibenskog veznjaka koji je danas igrao odlično na poziciji prednjeg veznog (polušpice). Raspoloženi Jurić pokušao je još jednom i u 25. minuti, gađao je suprotne rašlje, ali gostujući vratar uspio je zaustaviti taj pokušaj i odbiti ga u korner. Nakon dugo vremena gosti prijete preko Krstanovića, udarac glavom odlazi preko gola. Koju minutu kasnije Batarelo je poslao odličnu dugu loptu za Jurića, novi bijeg razigranog napadača Šibenika, ali u završnici nije ostalo snage za ozbiljniji i precizniji šut prema koprivničkom golu.

Odmah potom na drugoj strani sreća za Šibenčane: Bačelić-Grgić dao je sjajnu loptu iza šibenske obrane, Glavčić je na toj lopti, puca, ali smanjenju vodstva ispriječio se okvir gola. Najraspoloženiji dvojac u domaćim redovima bili su Jurić i Ćurić. Odlično su surađivali i u 40. minuti, odigrali dupli pas, ali Ćurić se neposredno prije šuta poskliznuo, pa nije uspio zapucati po golu gostiju.

Do poluvremena još uzbuđenja: u 44. minuti akcija braće Sahiti: mlađi Emir s lijeve je strane poslao odličnu loptu za brata Suada, on je izašao sam pred gostujućeg vratara koji mu brani prvi pokušaj, lopta ponovno stiže do istog igrača koji iskosa s lijeve strane ne uspijeva pogoditi nebranjenu mrežu. Neposredno prije odlaska na odmor imali su i gosti još jednu prijetnju, pucao je Knoll, Šibenčani su uspjeli blokirati taj pokušaj. S vodstvom narančastih od 2:0 otišlo se u svlačionice.

Bilo je jedno od najboljih poluvremena šibenske momčadi ove sezone.

U nastavku su, gosti, očekivano krenuli odmah po smanjenje prednosti. Ali za razliku od prošle utakmice, Šibenik je ovog puta bio itekako opasan po suparnički gol. U 57. minuti Jurić je tako pripremio sve za Batarela, stoper narančastih je pucao, nije bilo promjene rezultata (Božić je blokirao udaarac). A već nakon nekoliko minuta nastavka trener Escobar iz igre je izvadio S. Sahitija, a uveo mladog debitanta Torresa.

Pretpostavljamo da je u pitanju ozljeda, jer odšepao je s terena stariji Sahiti. Pokušava Šibenik i iz prekida: iskusni Schildenfeld gotovo u svakoj utakmici nađe se u prilici. Bilo je tako i ovog puta,a i ishod je bio kao i svi dosadašnji, otišlo je pored suparničkog gola. Gosti su pokušavali, mijenjao je njihov trener, a sigurna šibenska obrana mirno i sigurno rješavala je sve njihove pokušaje. Tek u 87. minuti gosti su ozbiljnije zapucali prema golu, dirala je lopta i jednog domaćeg braniča, ali Rogić je sigurno uhvatio tu loptu.

Nisu Koprivničani do kraja utakmice uspjeli ozbiljnije ugroziti šibenski gol. Pa je Šibenik po prvi put, nakon 10. veljače i deset utakmica bez pobjede, prekinuo taj negativan niz i stigao do važne pobjede, za mirniju završnicu sezone. Dodajmo i da su domaći navijači na zapadnoj tribini izvjesili transparent: 'Stipe vrati se doma, zapad te čeka'. Naravno, poruka je to jednom od najboljih igrača Koprivničana, Šibenčaninu Stipi Bačeliću-Grgiću.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 2:0 (2:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja /.

Sudac: Duje Strukan – Split Pomoćnici: Alen Jakšić – Solin Vice Vidović – Split Četvrti sudac: Jakov Titlić – Hrvace Delegat: Tihomir Čalić – Marčana Kontrolor: Tomislav Šetka – Đakovo VAR: Mario Zebec – Varaždin AVAR: Borut Križarić – Čakovec

Strijelci: Jurić 8', Ćurić 14'

ŠIBENIK: Rogić, Pajić, Batarelo, Schildenfeld, Kvesić, Alimi, Ćurić (od 80. Alvaro), S. Sahiti (od 49. Torres), Bulat, E. Sahiti (od 86. Todoroski), Jurić (od 80. Laća). Trener: Sergio Escobar Cabus.

SLAVEN BELUPO: Filipović, Božić, Goda, Bačelić-Grgić (od 46. Mlinar), Glavčić (od 58. Julardžija), Paracki, Knoll (od 79. Iličić), Prce (od 46. Van Bruggen), Lulić, Bogojević, Krstanović (od 66. Delić). Trener: Tomislav Stipić.