20 minuta s igračem manje

Zrinjski Mostar osvojio Adria Winter Cup, Šibenik pružio dobar otpor članu Konferencijske lige

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   03.02.2024 u 17:15

Pixsell/Hrvoje Jelavić
HNK Šibenik je protiv Zrinjskog iz Mostara, u posljednjoj utakmici Adria Winter Cupa, međunarodnog nogometnog turnira, odigrao 0:0.

U drugoj utakmici turnira, Zrinjski iz Mostara je bio uvjerljiv protiv Austrije Klagenfurt, sa 3:0 (1:0). U 5. minuti Kiš je pogodio glavom sa 5 metara, nakon kornera kojeg je izveo Corda. U 47. Ćuže je poduplao vodstvo Mostaraca, odmjerenim udarcem sa nekih 10-ak metara. Isti igrač je u 55. zabio za konačnih 3:0, nakon nove asistencije Corde.

U trećoj utakmici, na prvo pravo uzbuđenje čekali smo do 18. minute, kada je Božić sam sebi napravio prostor za šut i pucao; protegnuo se vratar Karačić i obranio. Ubrzo zatim, na drugoj strani je Jukić pogodio desnu stativu.

U 22. je Delić povukao kroz sredinu, dodao lijevo Torresu, koji puca preko gola. Opet na drugoj strani odgovara Jukić, ovaj put pogodivši prečku. Jukić je bio daleko najkonkretniji kod gostiju pa je tako i u 28. uposlio Ivančića, koji je neprecizan.

Na početku drugog poluvremena Đaković i prečka spašavali su Šibenik, u nekoliko vrlo ozbiljnih šuteva zaredom.

Dvije nezgode dogodile su se Šibeniku. U prvom dijelu morao je izaći Pozo, a u drugom, u 40., ozlijedio se Appah pa je zadnjih 20 minuta igralo samo 10 igrača u narančastom.

Morala je šibenska obrana još niz puta blokirati opasne udarce Mostaraca, a onda je na drugoj strani i Roca oprobao udarac u 52.; preko gola otišla je lopta.

U 59. smo, nakon udarca glavom Ramića, vidjeli smo i novu bravuru Đakovića. Bila je to posljednja zanimljivost koju smo vidjeli na ovom turniru.

Zrinjski (M) je osvojio prvo mjesto sa 4 boda, Austria (K) je druga sa 3, a Šibenik je posljednji sa 1 bodom.

- Dobra je bila organizacija, u svakom pogledu dobre provjere za nas. Vidjeli smo da im u nekim segmentima možemo parirati. Nadamo sa da je sa Pozom sve u redu. Zadnjih 20 minuta bila je, eto, vježba za situacije kad budemo imali igrača manje - rekao je nakon turnira trener Šibenika Carević.

Stadion Šubićevac, gledatelja 300, sudac Mateo Erceg
ŠIBENIK: Đaković, Punčec, Gačić, Dujmović, Brajković, Pozo, Roca, Cvijanović, Božić, Torres, Delić (još je igrao Appah), trener Mario Carević
ZRINJSKI (M): G. Karačić, Tičinović, Brekalo, D. Karačić, Magdić, Zlomislić, Ramić, Ivančić, Lukanić, Jukić, Sabljić (još je igrao Bradarić), trener Željko Petrović