Međunarodni turnir

Briljantan uspjeh mladih šibenskih stolnotenisačica u Krapini

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   25.05.2022 u 20:37

STK Šibenik
Briljantan uspjeh za STK Šibenik ostvarile su članice STK Šibenik na Međunarodnom turniru Krapina 2022. U kategorijama NML Kadetkinje, Loreta Mandić je u finalu izgubila od fenomenalne igračice iz Italije, dok je Anđela Živković osvojila treće mjesto izgubivši u polufinalu od pobjednice turnira.

U kategoriji Kadetkinje i Kadeti nastupilo je troje naših predstavnika. Franka Miškić je osvojila izvrsno drugo mjesto u finalu koje je izgubila od predstavnice Njemačke. Treba napomenuti da je Franka vođena s trenerom Damirom Čularom i bodrenjem cijele ekipe odigrala jedan od boljih ako ne i najbolji turnir u svom uspješnom sportskom natjecateljskom putu.

Luka Borak u istoj kategoriji  napravio je sve što se moglo ušavši kao drugi nositelj u pojedinačno natjecanje, te izgubivši u 1/8 finala od puno boljeg i spremnijeg igrača. Mlada i neiskusna Tonka Blajić je pružila veliku borbenost pobijedivši u grupnom natjecanju jednu protivnicu te sa tim ostvarivši bodove koji će joj podignuti ranking na rang listi.

U kategoriji ML Juniori nastupili su dvoje šibenskih stolnotenisača Franka Miškić i Luka Borak. Oboje su ostvarili plasmane u 1/8 finala izgubivši od puno boljih i sretnijih protivnika. Unatoč tome osvojili su značajne bodove za ranking plasman koji će im u budućnosti osigurati bolji start za rangiranje na turnirima.

Kategorija ML Kadetkinje dopustila nam je još jedno zadovoljstvo, ne toliko plasmanom Franke Miškić već fenomenalnom  igrom na cijelom turniru. U ½ finala izgubila je od izvrsne igračice iz Duge Rese. Naime, Franka je gubila u setovima 0:2, a onda je napravila preokret koji se rijetko viđa u arenama stolnog tenisa, izjednačila je rezultat i u odlučujućem setu pri rezultatu 7:10 izjednačila rezultat na 10:10. No nakon toga nije više imala mirnu ruku i koncentraciju, te je izgubila hrabro rezultatom 12:10.

Treba napomenuti da su u ovoj kategoriji nastupile i nove zvijezde šibenskog stolnog tenisa Anđela Živković i Loreta Mandić. Anđela je ušla u 1/8 finala i hrabro izgubila dok Loreta nije uspjela prijeći grupno natjecanje.

Idući vikend naše male stolnotenisačice nastupaju u Splitu na PH za ML Kadetkinje, a novost je ekipni nastup u kojem nastupaju sve naše natjecateljice koje su nastupale u Krapine, te očekujemo nove ugodne vijesti – poručili sui z STK Šibenik.