OBJAVA: 12.11.2018, 13:52h   •   IZMJENA: 12.11.2018, 13:52h   komentara   •     ISPIŠI

Za 11 čunjeva

Četvrto gostovanje u šest kola: Poraz kuglača Šubićevca u Bakru

Facebook/arhiva Četvrto gostovanje u šest kola: Poraz kuglača Šubićevca u Bakru
12.11.2018, 13:52h

Kuglači Šubićevca poraženi su u Bakru od jake i neugodne ekipe Crikvenice, bio je to poraz od 11 čunjeva rezultatom 6-2 (3337-3326). Za kuglače Šubićevca ovo je bilo već četvrto gostovanje u šest kola 1 B hrvatske lige Jug.

Ove godine Crikvenica je pojačana s bivšim reprezentativcem Borom Juričevićem i kuglači Šubićevca znali su da će to biti teško gostovanje pa i bod bi bio ravan pobjedi. Utakmica je protekla u izjednačenoj igri i rezultatu u sva tri bloka igrača.

U prvom bloku za Crikvenicu nastupa Kristijan Jelovac protiv Ivice Skorića. U ovom dvoboju vidjeli smo da je Šubićevac došao po bodove jer Skorić je krenuo na najboljeg domaćeg igrača od prošle godine i sigurno velikog igračkog potencijala. Ivica je fenomenalno ušao u utakmicu i prvi set dobiva s 20 razlike. Drugi set Jelovac uzima za jedan čunj kojem mu daje određenu sigurnost i u nastavku susreta preuzima inicijativu i s ukupnih 3-1 donosi poen za Crikvenicu.

U drugom paru Radislav Ružić igra protiv Ivana Tomića. Ovdje smo vidjeli izjednačenu igru i ne baš kvalitetno kuglanje ali pobjedu je odnio Tomić zahvaljujući više oborenih čunjeva (527-533).

U drugom bloku za domaću ekipu nastupa Igor Kalafatić protiv Ivana Skorića. Kod ovog para rekli bismo da je pobjedu odnio sretniji i spretniji igrač. Kalafatić je pobijedio za jedan čunj (514-513). Šteta za mladog Ivana jer nije iskoristio lošu igru domaćeg igrača što u ovom sportu igra presudnu ulogu.

Četvrti par bili su Sanjin Jelovac protiv Josipa Skorića. Ovdje smo mogli uživati u igri koju su priredili igrači jer nakon početnog vodstva od 2-0 za S. Jelovca borbeni Josip osvaja treći set i održava se u borbi za pobjedu potpomognut euforičnim navijanjem iz publike i na krilima bodrenja uzima i četvrti set, ali nedostajalo je pet čunjeva za pobjedu.

U posljednjem trećem bloku igrača sastali su se "stari" znanci i dvije kuglačke legende Bore Juričević protiv Zdenka Pavlica. Od samog starta utakmice Pavlic je iskoristio pomalo loš početak Juričevića koji je pokazivao laganu nervozu i indisponiranost tako da je došao do prednosti od 2-0 u setovima. Ipak domaći igrač iskoristio je svoje staze i uspio izjednačiti na 2-2 u setovima, ali poen pripada Pavlicu zbog više oborenih čunjeva (551-562).

Dragan Stipeč boljom igrom u prvom dijelu susreta pobijedio je Josipa Blaževića koji je odigrao jednu od svojih boljih utakmica u posljednje vrijeme. I kod ovog para vidjeli smo kvalitetno kuglanje, a pobjedu je zasluženo odnio Stipeč za ukupnih 6-2.

Šibenčani će zasigurno žaliti za olako izgubljenim bodovima pošto nisu iskoristili par lošijih pojedinaca. Trener Ivica Skorić nema velike zamjerke svojim igračima jer su u ovoj utakmici srušili preko 100 čunjeva više nego prošle godine na istoj kuglani.

R E Z U L T A T I :
K.K. CRIKVENICA - K.K. ŠUBIĆEVAC 6-2 (3337-3326)
1.K.Jelovac - Ivica Skorić 1-0 (3-1)(581-571)
2.R.Ružić - I.Tomić 0-1 (2-2)(527-533)
3.I.Kalafatić - Ivan Skorić 1-0 (2-2)(514-513)
4.S.Jelovac - J.Skorić 1-0 (2-2)(575-570)
5.B.Juričević - Z.Pavlic 0-1 (2-2)(551-562)
6.D.Stipeč - J.Blažević 1-0 (3-1)(589-577)

10.LIBURNIJA 1

U sedmom kolu kuglači Šubićevca na svojim stazama dočekuje Istru 17.11.2018.g u 17 sati.

Spomenimo da u Splitu na kuglani Poljud 12 i 13. 11.2018.Josip Blažević, Ivan Skorić i Ivan Tomić nastupaju na pojedinačnom prvenstvu Dalmacije gdje najboljih osam igrača putuje u Slavonski Brod na finalni obračun za prvaka države.