Organizator MNK Umac

Čista Velika pobjednik jednodnevnog turnira 'Bila Vlaka 2023.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.08.2023 u 13:47

Marko Ledenko Mane
Protekli vikend MNK Umac organizirao je 31. tradicionalni jednodnevni malonogometni turnir 'Bila Vlaka 2023.', na kojem je sudjelovala 18 ekipa iz Zadarske, Šibensko-kninske županije i Splitsko-dalmatinske županije. Pobjedu je odnijela momčad Čiste Velike.

Turnir ima 31 godinu tradicije kojom se mogu podičiti malo koja mjesta. Brojni gledatelji su bili očarani borbenošću, velikom željom za pobjedu, kvalitetnim utakmicama i potezima malonogometnih majstora. Turnir ove godine bio je  najkvalitetniji, jer su pobjednika odlučili šesterci u četiri  utakmice. Finale i utakmicu za treće mjesto odlučili su šesterci, što govori koja je to bila žestoka borba za osvajanje ovog zaista prestižnog jedndnevnog turnira.

U utakmici za treće mjesto u susjedskom derbiju snage su odmjerili domaćin Umac Bila Vlaka i Dola Stankovci. Umac Bila Vlaka nakon dugo godina dogurala je visoko,  nošeni svojom mnogobrojnom publikom žestoko su od prve minute pritisnuli Dolu Stankovce i izmamili veliki pljesak svojih navijača. Dola Stankovci također je  odlična momčad i oni su žestoko uzvraćali, „pljuštale„ su prilike s obje strane tijekom cijele utakmice, ali mreže su ostale netaknute. U ruletu šesteraca Dola Stankovci bila je smirenija, zasluženo su pobjedili i osvojili treće mjesto.

U finalnoj utakmici gledatelji su vidjeli reprizu prošlogodišnjeg finala, domaćina Bile Vlake i Čiste Velike. Čista Velika predvođena maestralnim Josipom Zekonjićem u prvim sekundama utakmice krenula je žestoko u „osvetnički pohod„ zbog prošlogodišnjeg izgubljenog finala. Iskusna domaća ekipa Bila Vlaka mudro se postavila na terenu, sjajno su pokrivali prostor i čekali su svoju priliku za gol. Takva mudra igra brzo im je došla na naplatu i sredinom prvog poluvremena maestralni Barać s ruba šestreca opalio je kroz šumu nogu obrane Čiste Velike i prevario vratara Pericu za vodstvo Bile Vlake 1 : 0.

U drugom poluvremenu Čista Velika zbila je redove u želji da što prije poravna rezultat. Tijekom cijelog drugog poluvremena Čista Velika bila je bolji protivnik, stvarali su šanse i uspjeli su izjednačiti rezultat na 1:1. Bila Vlaka se ne predaje i željeli su pod svaku cijenu pobjediti, ali utakmica završava s remijem 1:1. U ruletu šesteraca Čista velika bila je spretnija i zasluženo je podigla pobjednički pehar.

Nastalo je veliko slavlje navijača i igrača Čiste Velike jer su se uspjeli revanširati Biloj  Vlaki za prošlogodišnji poraz. Turnir je veličanstveno završen domoljubnom pjesmom „Bila Vlaka pasti neće nikada“.

Igralište kod Peričinih hrasta. Gledatelja: 800.
Suci: Krešo Zrilić - Deda i Stipe Vujević

Utakmica za 3. mjesto: DOLA  STANKOVCI - UMAC  BILA  VLAKA      3 : 2  (0 : 0 )
DOLA  STANKOVCI - J.Dubravica, I.Dubravica,  Srađen, Morić,  Bačić, D. Perica, B.Perica,  T.Erstić,  M.Erstić,  Pelaić. Voditelj ekipe : Jure Dubravica - Džigi
UMAC  BILA  VLAKA - A.Perica -Đebra, Sarađen,  D.Perica, B.Perica-Gegac, Žilić - Tafra,  Bulić,  Škeljo, V.Miletić,  M.Miletić,  Klarin,  Kuman. Voditelj ekipe : Ante  Klarić – Baja.

Finale:   ČISTA   VELIKA - BILA  VLAKA                  4 : 3     (1 : 1)
ČISTA   VELIKA  - M.Perica, J.Pešić  1, Biluš,  Beneta,  J.Perković,  R.Šunjerga,  Š.Šunjerga,  Cinotti,  Pražen,  Zekonjić, Pavlović – Muri. Voditelj ekipe: Vice Biluš
BILA  VLAKA   - P. Perica, Katavić,  Olujić,  D.Perica, R.Perica, Sabljić,  Lisica, Barać  1. Voditelj ekipe: Romeo Perišić