OBJAVA: 24.11.2014, 19:59h   •   IZMJENA: 24.11.2014, 19:59h   komentara   •     ISPIŠI

Druga hrvatska kadetska rukometna liga

Dvije pobjede rukometaša Obrtnika u Metkoviću

24.11.2014, 19:59h

Kadeti Rukometnog kluba Obrtnik iz Šibenika zabilježili su dvije pobjede proteklog vikenda u Metkoviću, u susretima Druge hrvatske kadetske lige. Pobijedili su Metković sa 26:22, a zatim i Biograd sa 16:11.

Iako se očekivao veliki otpor Biograđana, te znajući da imaju super jake kadete, 'Obrtnik' od početka utakmice igra jako i angažirano u obrani, te strpljivom igrom u napadu rade 5:1 u 16. minuti. Prednost su do kraja poluvremena još i povećali na plus pet uz samo tri primljena pogotka u 25 minuta.

U drugom poluvremenu su Šibenčani održali gol razliku, te je trener Nakić svim igračima sa klupe također dao određenu minutažu. U ovoj utakmici najviše se istakao Luka Čuturić.

U utakmici protiv Metkovića (26:22) od prve minute se igralo gol za gol 5:5 , 8:8. 12:12, te je Metković poveo i 15:16, a onda Šibenčani, predvođeni odličnim Antonijom Goretom (devet golova) rade seriju 5:0 te odlaze na 20:16, te su do kraja utakmice održali tu prednost od plus četiri. U prvoj utakmici najbolji Goreta devet golova, te Čuturić šest i Tucak pet golova.

- Imamo tri pobjede i poraz u Trogiru od Trogira koji ima sve pobjede te je na prvom mjestu na tablici. Našim kadetima (rođenima 1998. godine) ovo je ujedno i priprema za iduću sezonu kada se planira formiranje seniorske ekipe koju će činiti velika većina ovih kadeta, pojačana s par starijih i iskusnijih igrača. Cilj je ostvaren, napokon imamo formirane sve mlade uzrasne kategorije s kojima se natječemo u ligaškim natjecanjima. Rukomet u narednim godinama dolazi na velika vrata, kazao je jedan od trenera u klubu Ivica Teskera.