OBJAVA: 09.12.2018, 12:50h   •   IZMJENA: 09.12.2018, 12:50h   komentara   •     ISPIŠI

Osmo kolo Prve B lige

Dvostruko vrijedni bodovi: Kuglači Šubićevca slavili kod favorizirane Vrlike

Facebook Dvostruko vrijedni bodovi: Kuglači Šubićevca slavili kod favorizirane Vrlike
09.12.2018, 12:50h

Kuglači Šubićevca u osmom kolu 1 B hrvatske lige regija Jug gostovali su u Splitu protiv vodeće ekipe Vrlike i pobijedili s 2-6 (3406-3472). Ovi bodovi s teškog gostovanja vrijede dvostruko jer ekipa Vrlike je jedna od favorita prvenstva za prvo mjesto. Podsjetimo da su prošle godine bili drugi i na svojim stazama su uvjerljivi i uglavnom nižu pobjede.

Trener Ivica Skorić odlično je pripremio ekipu i uvjerio je igrače da mogu doći do pobjede što se na kraju i dogodilo. Taktički je dobro posložio ekipu i s malim promjenama u redoslijedu igrača došli su do pobjede.

U prvom bloku Ante Burnać pobijedio je Josipa Skorića za 4 čunja kod 2-2 u setovima (571-567). Ovo je bio najneizvijesniji susret i pobjednik se nije znao do posljednje kugle i pobjedu zasluženo odnosi domaći igrač. U drugom paru Tomislav Mandarić za protivnika je imao Ivana Skorića koji je iskoristio slabiju igru Mandarića i poveo s 2-0 u setovima. U trećem setu Mandarić obara više čunjeva i smanjuje na 2-1.

Borbeni Skorić fantastično igra u igri na punu poziciju i u istom ritmu nastavlja igru u čišćenje i taj set osvaja s visokih 40 razlike za konačnu pobjedu od 1-3 u setovima (540-575). Ova pobjeda mladog Ivana ima višestruko značenje i tu se utakmica prelomila jer je pobijedio jednog od trojice najboljih igrača Vrlike.

U trećem paru Zvonimir Vučemilović za protivnika je imao Ivicu Skorića koji je opravdao status favorita u ovom dvoboju i s visokih 30 čunjeva osvaja poen. U tim trenutcima Šubićevac je vodio s 2-1 i 61 čunj prednosti.

U drugom bloku igrača Denis Delić za protivnika je imao Josipa Blaževića i s 3-1 u setovima (609-560) ekipi Vrlike donosi drugi poen. U ovom susretu rezultat je očekivan jer Delić je trenutno najbolji igrač 1 B lige tako da s 609 u ovom susretu nosi epitet igrača utakmice.

U petom paru istog bloka Petar Elez za protivnika je imao Zdenka Pavlica. Elez je odlično odigrao prvi set i poveo s 1-0. Pavlic u nastavku susreta vraća istom mjerom i poravnava na 1-1. U trećem setu Elez ponovno vraća prednost jer je Pavlic taj set jako podbacio. U posljednjem setu Pavlic ponovno pronalazi igru s početka utakmice i poravnava na 2-2 u setovima i za 6 čunjeva donosi poen svojoj ekipi.

U posljednjem paru Denis Erceg izgubio je od Ivana Tomića s 0-4 u setovima i 557-605 u čunjevima. U ovom dvoboju Tomić je odlično igrao od samog početka i zasluženo pobjeđuje i svojoj ekipi donosi poen za ukupnu pobjedu od 6-2 i s 10 bodova dijele prvo mjesto.

Spomenimo da s 3472 čunja ekipa Šubićevca je najviše oborila u osmom kolu i tako nastavila dobru igru ove sezone.

R E Z U L T A T I :
 K.K.VRLIKA  -  K.K.ŠUBIĆEVAC  2-6 (3406-3472)
1.A.Burnać - J.Skorić 1-0 (2-2)(571-567)
2.T.Mandarić - Ivan Skorić 0-1 (1-3)(540-575)
3.Z.Vučemilović - Ivica Skorić 0-1 (2-2)(555-585)
4.D.Delić - J.Blažević 1-0 (3-1)(609-560)
5.P.Elez  -  Z.Pavlic 0-1 (2-2)(574-580)
6.D.Erceg  -  I.Tomić 0-1 (0-4)(557-605)

10.LIBURNIJA  1

U devetom kolu kuglači Šubićevca na svojim stazama dočekuju ekipu Plitvice 15.12.2018. u 17 sati.