45. Memorijalni turnir

Fenomenalan uspjeh Stolnoteniskog kluba Šibenik u Zagrebu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   29.01.2024 u 21:39

STK Šibenik
45. Memorijalni turnir u spomen na Lovru Ratkovića održan je u razdoblju od 27. do 28. siječnja 2024. godine u Domu Sportova u Zagrebu u organizaciji HASTK Mladosti. Sudjelovalo je preko 450 natjecatelja iz Hrvatske i regije.

Šibenske stolnotenisačice nastupile su u svim kategorijama. Prvog dana natjecanja najviše uspjeha imale su Franka Miškić, Katja Mandić te Anđela Živković.

Franka se  u kategoriji mlađe juniorke plasirala u 1/4 finala gdje je izgubila od nadahnute igračice iz Pule. Katja Mandić je fenomenalnom igrom u grupnoj fazi pobijedila konkurenciju. U pojedinačnom dijelu se plasirala u finale klinceza i igrala protiv igračice iz V. Luke. Hrabro se držala za vrijeme cijelog meča, ali je ipak na kraju izgubila taj meč rezultatom 3:1.

Anđela Živković, Loreta Mandić i Vilma Despot u mlađim kadetkinjama su u grupnoj fazi prošli do pojedinačnog dijela bez izgubljenog meča. U pojedinačnom dijelu, Anđela je izborila ½ finala i osvojila treće mjesto. U kategoriji mlađe kadetkinje, Vilma Despot je uspjela doći do 1/8 finala i izgubila je od pobjednice turnira.

Drugi dan natjecanja donio je veliku radost i zadovoljstvo STK Šibeniku. Naime, Franka Miškić je u kadetskom djelu turnira osvojila prvo mjesto i to vrlo uvjerljivo i nadmoćno u odnosu na ostale natjecateljice. Anđela Živković i Loreta Mandić u istoj kategoriji nisu se uspjele plasirati u pojedinačni dio natjecanja. Tonka Bljaić je nakon prolaza grupnog dijela ispala od puno bolje natjecateljice u 1/16 finala. NM kadetkinje Vilma Despot i Katja Mandić uspjele su se plasirati u ¼ finala i ostavile su krasan dojam.

-Ovim putem zahvaljujemo se “ZM Vikom” na posudbi kombija zahvaljujući kojem smo uspjeli realizirati ovo putovanje. Također velika zahvala i roditeljima koji financiraju ovo  natjecanje – poručili su iz STK Šibenik.