OBJAVA: 14.10.2015, 17:11h   •   IZMJENA: 14.10.2015, 17:23h   komentara   •     ISPIŠI

Na gostovanju u Trilju

Fizički napad na rukometaše vodičke Olimpije, u teren ušla i publika, utakmica prekinuta

14.10.2015, 17:11h
IZVOR: Infovodice

U nedjelju navečer odigrana je utakmica trećeg kola Druge Hrvatske rukometne lige - jug između RK Trilj Pršut Voštane i RK Olimpije iz Vodica. No, nije odigrana do kraja, već je prekinuta u 50. minuti zbog nemilih scena.

Iako ekipa iz Trilja ne krije ambicije za ulazak u viši rang natjecanja, uoči utakmice su Vodičani slovili kao favorit ovog susreta, a Triljani kao izrazito domaćinska ekipa su se nadali iznenaditi.

Nakon početnih desetak minuta odmjeravanja snaga, Vodičani su preuzeli inicijativu i preko Dželalije, Bilića i Junakovića vodili s jednim do dva gola razlike. Kod Triljana je vanjska linija s Borozanom i Budić-Letom bila opasna, osim njihovog vanjskog šuta bilo je i nekoliko kvalitetnih dodavanja pivotu Pezelju.

U napadu su igrači vodičke Olimpije imali nekoliko uzastopnih izgubljenih lopti, ali su kvalitetnom igrom u obrani kontrolirali rezultat. S nekoliko obrana vrlo dobrog vratara Olimpije Kuača, na poluvrijeme se išlo s rezultatom 11:13 za Vodičane. Da je bilo malo više koncentracije u napadu, 11 tehničkih grešaka i izgubljenih lopti u prvom poluvremenu se moglo smanjiti, pa bi rezultat na poluvremenu bio uvjerljiviji, piše portal Infovodice.com.

Drugo poluvrijeme je počelo vrlo agresivnom obranom Triljana, dok je domaći trener stalno vikao na mlade suce i na svoje igrače. Od 34. minute kad je rezultat bio 12:17 za Vodičane, povlačenja za dres i očita udaranja s leđa domaćih se počinje tolerirati. Dvaput zaredom nad krilom Vodičana dok zakoračuje u skok, igrač Trilja mu s namjerom ide gaziti stopalo i koljenom radi most da mu zahvati noge. Suci ne reagiraju, očiti kontakt jednom puštaju kao prednost iz kojeg je bio gol, a drugi put nakon očitog prekršaja za sedam metara ne sude.

Utakmica postaje sve glasnija, kako s tribina tako i na terenu, a trener domaćih i dalje viče i potencira agresivnost.

U istrčavanju kontranapada Olimpije, Vulinović je s loptom srušen s leđa od igrača Trilja. Suci dosuđuju kao običan prekršaj. Zbilo se to točno ispod tribine gledališta na deset metara od gola Trilja. Prilikom pada oba igrača, ruka Olimpijina krila je ostala na tijelu domaćeg igrača koji se diže i čelom gura Vodičanina, te ga na kraju i grize za lice. Nastaje razdvajanje dvojice od obližnjih igrača, počinje naguravanje i igrač Trilja šakom udara igrača Olimpije koji se brani i uzvraća. U tom trenutku s tribine uskače osmero domaćih 'navijača' koji šakama i nogama nasrću na Vodičane, prenosi isti portal.

Ulaskom publike i fizičkim napadom na gostujuće igrače prekida se utakmica, zatim kompletna klupa Vodičana ulazi na teren braniti svoje prijatelje i suigrače. Na terenu se priključuje klupa Trilja i naguravanje i tučnjava traje nekoliko minuta.

Nakon poslanih dodatnih izvješća klubova, uskoro se očekuje odluka Hrvatskog rukometnog saveza u vezi ove utakmice.

U četvrtom kolu Druge HRL-jug, RK Olimpija igra protiv RK Jelse. Utakmica će se igrati u Vodicama u petak, 16.10. u balonu s početkom u 17:15 sati.

RK Trilj Pršut Voštane - RK Olimpija Vodice– 20:20 (11:13), prekid utakmice u 50.minuti