OBJAVA: 18.03.2013, 18:24h   •   IZMJENA: 18.03.2013, 18:24h   komentara   •     ISPIŠI

Na prvenstvu Hrvatske, Regija 1 za kadete

FOTO Djevojčice iz PK More pomele konkurenciju

PIŠE Šibenik IN
18.03.2013, 18:24h

I protekli vikend bio je vrlo uspješan za djevojčice i dječake iz Plivačkog kluba More: osvojili su ukupno 14 medalja - 10 zlatnih, dvije srebrne i dvije bronce na Prvenstvu Hrvatske, Regije 1 za mlađe kadete. Predsjednik kluba Rikard Marenzi izvijestio nas je o uspjesima s prvenstva koje se održalo u Dubrovniku.

Na bazenu u Gružu nastupilo je 150 plivača iz 10 dalmatinskih klubova, među kojima 13 natjecatelja - šest dječaka i sedam djevojčica iz Plivačkog kluba More.

Djevojčice su ovaj put bile uspješnije i s tri zlatne štafetne discipline ‘pomele’ su konkurenciju. Na 4x100m slobodno, 4x50m slobodno i 4x50m mješovito bile su prve u sastavu: Marija Baljkas '03, Petra Mandić '03, Lara Belakušić '03, te Emma Curavić '03, Matea Kalabrić '04 i Laura Španja '03.

Marija Baljkas '03, predvodnica štafeta, bila je najbolja plivačica s osvojenih osam zlata i jednim srebrom. Osim tri zlata u štafetama, osvojila je i pet pojedinačnih zlata i prva mjesta u disciplinama 50m, 100m i 40m slobodno i 50m i 100m leptir i jedno drugo mjesto i srebro u disciplini 100m mješovito.

Dječaci pod vodstvom Luke Mrše '01 u sastavu Robert Vukičević '02, Toni Radak '02, Ivan Vranjković '02 i Juraj Klanjčić '02 bili su drugi u štafeti 4x100m slobodno i treći u štafeti 4x50m slobodno.

Luka Mrša osvojio je, osim štafeta, i dvije zlatne medalje i prva mjesta u disciplini 50m i 100m leđno i jednu broncu na 50m slobodno te time bio najbolji muški član PK More na proteklom natjecanju.

Odličan nastup svih plivača PK MORE vodili su i budno pratili treneri PK MORE Šime Jurlin i Goran Vračar.

Maleni šibenski sportaši, zasluženo su, osim natjecanja, put u Dubrovnik iskoristili i za šetnju gradom.