Prvenstvo Hrvatske u 25m bazenu

Još 12 medalja za PK Šibenik u Rijeci: Briljirao Toni Slavica, medalje osvojili i Kardum i Srzić

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.12.2021 u 14:52

PK Šibenik
Bazen na riječkoj Kantridi prštao je od odličnih utrka i preostala dva dana Prvenstva Hrvatske u 25m bazenu. Nisu podbacili ni plivači PK Šibenik, dapače, još su dodali gasa i osvojili još 12 medalja.

Prvo ime bio je svakako Toni Slavica. Toni je u subotu plivao disciplinu 200 mješovito te ponovo postao viceprvak u seniorskoj, mlađe seniorskoj i juniorskoj konkurenciji. Najbolje od sebe Toni je pokazao posljednjeg dana natjecanja. U prvoj disciplini programa, 400 mješovito, Toni je osvojio naslov seniorskog, mlađe seniorskog i juniorskog prvaka s novim osobnim rekordom 4:20,00 te potvrdio svoju dominaciju u ovoj disciplini.

Šećer na kraju došao je u disciplini 200 prsno u kojoj je ušao kao 6. iz jutarnjih kvalifikacija. - U finalu smo gledali odličnu borbu između Tonija i Luke Kmetića, mlađeg seniora iz zagrebačke Mladosti. Na kraju je Toni  završio kao drugi, 44 stotinke iza Kmetića, no, s novim juniorskim rekordom kojeg je držao Ivan Capan još od 2010. godine. Ukupno je to 8. rekord Tonija u 25m bazenima – kažu u PK Šibenik.

Disciplina 400 mješovito bila je uspješna i za Mariju Kardum. - Nakon dvojbene diskvalifikacije u disciplini 200 mješovito u kojoj je ostvarila drugo vrijeme kvalifikacija, Marija je otplivala odličnu utrku na dvostruko dužoj dionici i zasluženo došla do brončanih medalja u mlađe seniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

Posljednju medalju za naš klub osvojio je Josip Bepo Srzić koji je u konkurenciji i dvije godine starijih plivača došao do srebrne medalje u disciplini 200 prsno. Tako je Josip postao viceprvak Hrvatske kod mlađih juniora – dodaju u klubu.

I ostali plivači Šibenika nisu podbacili. Anamarija Vukičević je nastupila u B finalu u disciplini 200 slobodno i ostvarila 14. vrijeme kod juniorki. Luka Popović je u disciplini 400 mješovito došao do 6. mjesta.

- Spomenut ćemo još i štafetu 4 x100 mješovito koja je imala 6. najbolji rezultat kod mlađih juniora – za kraj će iz PK Šibenik.