Prošle subote

Kristian Pleša iz PK Sveta Ana najuspješniji na prvom županijskom mastersu u Drnišu

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   14.11.2022 u 10:01

U subotu u Drnišu u prostorijama caffe bara Shine održan je prvi od pet županijskih mastersa pikado saveza šibensko-kninske županije. Ovih pet planirani mastersa su ujedno kvalifikacijski turnir kroz koji pikado igrači i igračice skupljaju bodove u različitim pikado disciplinama: 501, Cricket i parovi.

Nakon pet turnira prvih 8 iz svake kategorije A, B i C prvih igraju za pojedinačnog prvaka županije po kategorijama.

Na prvom turniru u Drnišu bio je stvarno odličan odaziv igrača i igračica registriranih u našem županijskom pikado savezu, nastupilo je sve zajedno 65 igrača i igračica.

Prva disciplina koja se igrala u prostorijama caffe bara Shine u Drnišu bila je disciplina „parovi“. U kojoj su sve kategorije A, B i C igrale zajedno.

U konkurenciji čak 28 parova najbolja je bila kombinacija Petar Radić i Josip Bolanča iz PK Primošten. Oni su u finalu bili bolji od Kristiana Pleše iz PK Sveta Ana i Dina Živkovića iz PK Club 57. Na trećem mjestu su završili Marko Šprljan iz PK Buža i Vedran Eškinja iz PK A1.

1. Mjesto: Petar Radić (PK Primošten)/Josip Bolanča (PK Primošten)

2. Mjesto: Kristian Pleša (PK Sveta Ana)/Dino Živković (PK Club 57)

3. Mjesto: Marko Šprljan (PK Buža)/Vedran Eškinja (PK A1)

Nakon parova sljedila je glavna disciplina 501 po kategorijama. A i B kategorija su igrali skupa 501 M.O. (master out), dok je C kategorija igrala 501 S.O. (obični izlaz).

U A i B kategoriji nastupilo je 39 igrača. U toj jakoj konkurenciji najbolje se snašao Kristian Pleša iz PK Sveta Ana koji je u finalu bio bolji od Marka Vareškića iz PK Z1, dok je na trećem mjestu završio Šime Buterin iz PK Sveta Ana.

1. Mjesto: Kristian Pleša – PK Sveta Ana

2. Mjesto: Marko Vareškić -PK Z1

3. Mjesto: Šime Buterin – PK Sveta Ana

U C kategoriji nastupilo je 26 igrača i igračica. Do titule najboljeg u C kategoriji došao je Frane Meić Sidić iz PK Sveti Juraj. On je u finalu bio bolji od Matea Perišića iz PK Knin 2022, dok se trećim mjestom morao zadovoljit Mario Gucek iz PK Sveti Juraj.

1.Mjesto: Frane Meić Sidić - PK Sveti Juraj

2. Mjesto: Mateo Perišić - PK Knin 2022

3. Mario Gucek - PK Sveti Juraj

U ukupnim poredcima po kategorijama trenutno vodeći nakon prvog odigranog mastersa su: