Zapažen rezultat

Lijep uspjeh stolnoteniskog kluba Šibenika u Krapini

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   01.03.2023 u 20:31

STK Šibenik
11. Memorijalni turnir Ivica Švaljek održan je 25-26.02.2023. u Krapini. Sudjelovalo je preko 330 natjecatelja iz Hrvatske te iz Ukrajine. Šibenske stolnotenisačice nastupile su u svim kategorijama.

Najviše uspjeha imale su Franka Miškić i Vilma Despot. Franka se  prvog dana u kategoriji Mlađe Juniorke plasirala u 1/4 finala gdje je izgubila od nadahnute igračice iz Ukrajine.

Vilma Despot je fenomenalnom igrom u grupnoj fazi pobjedila konkurenciju, u pojedinačnom dijelu se plasirala u polufinale nakon pobjede protiv kineske natjecateljice u 1/4 finala. Polufinale je donijelo uzbudljivi dvoboj protiv igračice HASTK Mladost i vodstva 2:0 u setovima. Na kraju je ipak izgubila rezultatom 2:3.

Anđela Živković i Loreta Mandić su poslije uspješnog grupnog natjecanja, u pojedinačnom dijelu zaustavljene u 1/8 finala.

Drugog dana natjecanja, Franka Miškić je poslije grupnog dijela Kadetskog natjecanja gdje je glatko pobjedila protivnice, u pojedinačnom dijelu imala dvije pobjede, te u polufinalu izgubila od trenutno bolje igračice iz Aquaestil-a, te osvojila izvrsno treće mjesto,

Ostale Šibenčanke su poslije grupnog natjecanja ispale u pojedinačnom dijelu.

Treba napomenuti da su zbog vremenskih neprilika u prometu, ostali dan duže u Krapini.