Raspoloženi strijelci

Malonogometaši Crnice u prvom četvrtfinalnom susretu poraženi u produžecima u Dubrovniku

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   24.04.2023 u 10:14

Facebook/arhiva/Futsal Crnica
U prvom susretu četvrtfinala doigravanja 1. HMNL, a koje se igra na 2 pobjede, dubrovački Square svladao je Crnicu rezultatom 4:4 (2:1) - nakon produžetaka 7:6. Druga utakmica igra se sljedećeg vikenda u Šibeniku, eventualna majstorica opet u Dubrovniku.

I bez ozlijeđenih Brazilaca, Crnica je ipak bila blizu iznenađenja. Hrkać je doveo domaće u vodstvo u 5. minuti, u 13. je izjednačio Žilić, oslobodivši se dva igrača. Džanković u 18. dovodi Square u novo vodstvo.

U drugom poluvremenu, Vuković u 22. donosi novo izjednačenje, no Dubrovčani su opet poveli u 27., autogolom Radića, koji je jednu loptu vratio svom vrataru Luketinu, kojem je ona pobjegla ispod noge. Crnica se nije predala pa Mudronja u 30. i Vuković u 33. minuti donose preokret, 3:4. Square kreće sa golmanom-igračem, rizik se isplatio u 39. kada pogađa Marinović.

Uslijedili su produžeci, dva puta po pet minuta. Na kraju prvog, Turk je u 45. doveo domaće u još jedno vodstvo, Copić je početkom drugog u 46. opet postavio neriješeno. U 48. nakon gola Marinovića Square vodi 6:5, Crnica kreće sa golmanom-igračem i prima pogodak u svoju praznu mrežu, pogodio je Cvjetković u 49. za prvo vodstvo od dva razlike na utakmici. Crnica je stigla samo smanjiti na konačnih 7:6 preko Škugora.

Dvorana Gospino polje, gledatelja 700, suci Edo Vulić, Mario Budimir, Luka Kovač Levantin
SQUARE: Zoran Primić, Ivan Daničić-Kačić, Antonio Noković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Maro Đuraš, Haron Džanković, Mirko Hrkać, Teo Turk, Dario Marinović, Lujo Jurišić, Niko Zrilić, trener Antun Bačić
CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener Mladen Perica-Štrla

U ostalim susretima, Novo Vrijeme je svladalo Osijek 1:0, a drugi se igraju danas (Olmissum-Pula, Dinamo-Vrgorac).