Hrvatski vitez 'Božidar Bašić 2022.' u Radašinovcima

Malonogometni memorijalni turnir: Boraja i Biskupija Knin ispali

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.09.2022 u 15:17

Marko Ledenko Mane
Osmina finala memorijalnog malonogometnog turnira Hrvatski vitez 'Božidar Bašić 2022.' u Radašinovcima ide prema samoj završnici. Gledatelji uživaju u odličnim utakmicama i potezima malonogometnih majstora.

Banjevci su ove godine odlučili po prvi put osvojiti turnir kod svojih susjeda Radašinovaca. Doveli su zvučna pojačanja Jurlinu, Bašića, Davida Kolića i to se protiv moćne ekipe Biskupije Knin pokazalo kao pun pogodak. Biskupija je u prvoj minuti utakmice povela 1:0 i nagovijestila Banjevcima da će biti tvrdi orah u ovoj utakmici. Biskupija je žestoko napadala, stvarala šanse, ali stiže kazna i Banjevci preko iskusnog Bašića i Bakovića u dvije minute preokreću rezultat za Banjevce  2:1. Biskupija u 20 minuti poravnava na 2:2. U drugom poluvremenu Banjevci su u velikom stilu pokazali svoju kvalitetu. Udarni trio Jurlina, Bašić, David Katuša razmontirali su Biskupiju i visoko ih porazili - 6:3.

Malonogometnu ljepoticu odigrali su mlada, moćna ekipa Boraja i kandidat za drugu ligu Pakoštane. U prvom poluvremenu Boraja je razbila Pakoštane, stvarali su mnogo šansi i prvo poluvrijeme Boraja je otišla s velikim kapitalnim rezultatom 3:1. U drugom poluvremenu iskusna i kvalitetna  ekipa Pakoštane uzima stvar u  „svoje noge„ i preokreće rezultat na poravnanje 3:3. Vidjelo se odmah u drugom djelu da je prevagnulo iskustvo i kvaliteta Pakoštana. Točku na  „I„  stavio je Roko Barešić - Bićo  koji je dvije minute prije kraja topovskim udarcem pogodio mrežu Boraje za tešku i konačnu pobjedu  4:3 za Pakoštane.

Prvo kolo je rutinski i lakoćom porazilo mladu momčad Lišana 3: 0. Friška riba Kukurin neočekivano i lako je pobijedila sv. Antu iz Popovića 5:2. Vrana se pokazala kao pravi istinski susjed Radašinovcima i na turniru je sudjelovalo čak pet vranskih ekipa. Nažalost, sve su se oprostile od daljnjeg natjecanja.

Mjesno igralište. Gledatelja: 300. Suci: Damir Lerga i Krešo Zrlić.

BANJEVCI -  BISKUPIJA  KNIN  6 : 3
BANJEVCI - Baković  1, Kauša, Brković, Troskot, Šarlija, Vukorepa, Jurlina  1, Bašić  1, Katuša  3. Voditelj ekipe : Slaven  Troskot
BISKUPIJA  KNIN  - Karna  1, Krajpl, Baričević  1, Jerkić  1, I.Marković, M.Marković, Prka, Vidović, Skelin, Baić. Voditelj ekipe : Srećko Karna

PAKOŠTANE  - BORAJA       4 : 3
PAKOŠTANE: Maksan, Rosan, Šarin  1, Vučkov  1, Barešić-Bićo  1, Mitrović, Lokin  1. Voditelj ekipe : Luka  Šarin
BORAJA: Čuklin, Vinković, Laštro, Vrbat, Škugor, Burazer  1, Gović,  Junaković  2. Voditelj ekipe : Ante  Čuklin

PRVO  KOLO  - LIŠANE    3 : 0
PRVO  KOLO: Zrilić, Čirjak-Miš, Anić, Đevekeljaj  1, Hasanović, Kuman  1, Duvnjak, Stojčević   1. Voditelj ekipe : Ante Čirjak  - Miš
LIŠANE -  K.Plazina, Radaš, Brajković, I.Nimac, K.Nimac, Brkić, Pelaić, K.Nimac -Crni. Voditelj ekipe : Tomislav Radaš

FRIŠKA  RIBA  KUKURIN  -  SV.ANTE  POPOVIĆI   5 : 2
FRIŠKA  RIBA   KUKURIN - Meić- Sidić, Bračanov  1, Klarić, Špadina, Vodanov  2, Kendeš  1, Petrović, šimat, Vodanov  1. Voditelj ekipe : Ivan  Matov-Kukurin
SV. ANTE  POPOVIĆI  - Čirjak, Pavičić, Matić, Mandić  1, Čavrag  1, Pejić, Šego, Prstec. Voditelj ekipe : Stipe  Rogić

UDRUGA  STUDENATA  BIK -  SV.JUŠTINA  PAKOŠTANE      3 : 0
UDRUGA  STUDENATA  BIK  -  Bačić  1, Vukančić, Kolić, Petrović, Ročak, Viduka, Katuša, Raspović  2, Nimac, Rosić-Kisa. Voditelj ekipe : Josip Katuša
SV. JUŠTINA  PAKOŠTANE - J.Stojanov, Lokin, I.Kurtov, I.Barešić, N.Stojanov, Adžić, Rašin, Kulaš, Anić,M. Barešić  2, L.Kurtov  2, L.Adžić. Voditelj ekipe : Josip Župan

DRAGE - VRANA       2 : 0

DRAGE - Stojanov, Šarić, T.Vulin, T.Barešić, A.Barešić, Šare  1, F.Vulin,  R.Stojanov   1, Peričić-Trki. Voditelj ekipe : Mile  Vulin
VRANA: Šarić, Barešić - Gluško , Đodan, F.Zurak, Knežević, Desnica, Čačić, A.Zurak
Voditelj ekipe : Marin Desnica -Leka

Tekst i foto: Marko Ledenko - Mane