Prva dva dana Prvenstva Hrvatske u 25m bazenu

Plivači Šibenika Toni Slavica i Marija Kardum viceprvaci su Hrvatske

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.12.2021 u 16:40

PK Šibenik
Počelo je Prvenstvo Hrvatske u malim bazenima koje se ove godine održava u Rijeci. Već nakon prva dva dana prvenstva, Plivački klub Šibenik može se pohvaliti sjajnim rezultatima.

Prvog dana prvenstva nastupila je štafeta mlađih juniora. Iako su imali najmlađu štafetu plivači Šibenika su došli do odličnog petog mjesta u disciplini 4x50 mješovito. Plivali su Luka Popović, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić i Mauro Galić.

Drugog dana krenuli su i s pojedinačnim disciplinama. Toni Slavica je osvojio prvu medalju za PK Šibenik te postao novi viceprvak Hrvatske u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji na 100 mješovito s novom osobnim rekordom.

Anamarija Vukičević je u istoj disciplini u jutarnjim kvalifikacijama odličnom trkom izborila A finale i zauzela ukupno 8. mjesto. U disciplini 100 prsno Anamarija je završila kao 4. u B finalu i 12. sveukupno.

Do novih medalja došla je najbolja plivačica Šibenika Marija Kardum koja je također postala viceprvakinja Hrvatske u disciplini 200 leptir kod mlađih seniorki. U seniorskoj konkurenciji Marija je bila brončana.

- Slijede nam nova dva dana u kojima očekujemo još medalja od naših plivača – poručuju iz PK Šibenik.