OBJAVA: 28.11.2018, 16:59h   •   IZMJENA: 28.11.2018, 16:59h   komentara   •     ISPIŠI

U Splitu

Na obnovljenom bazenu Poljud u Splitu održano je Regionalno prvenstvo Hrvatske za Regiju 1 (Dalmacija). Na natjecanju je nastupilo 150 plivača iz 11 dalmatinskih klubova. Za Plivački klub Šibenik nastupilo je 10 plivačica i plivača. Natjecanje se održalo u tri dijela programa. Ukupno je osvojeno 69 medalja, 18 u mlađe juniorskoj i po 17 u juniorskoj, mlađe seniorskoj i seniorskoj kategoriji.

arhiva Plivačima Šibenika čak 69 medalja na Regionalnom Prvenstvu Hrvatske za Dalmaciju
28.11.2018, 16:59h

U prvom dijelu Ana Burazer došla do seniorskog srebra i bronce u disciplinama 400 slobodno i 50 leđno. Toni Slavica je osvojio dva srebra u mlađe juniorskoj konkurenciji  u disciplinama 50 prsno i 200 leptir. Robert Vukičević osvojio je seniorsko zlato u disciplini 100 mješovito. Seniorsko srebra osvojila je Marija Kardum u disciplinama 200 leptir i 50 leđno (zlato u juniorskoj i mlađe juniorskoj konkurenciji).

Drugi dio programa donio je još osvajača medalja. Anamarija Vukičević u disciplini 200 prsno došla je do seniorske bronce i mlađe juniorskog zlata. Emma Curavić je u disciplini 100 leđno osvojila juniorsko srebro. Marija Kardum je u disciplini 400 mix ponovo došla do seniorskog srebra, ali i zlata u mlađe juniorskoj konkurenciji.

Disciplina 100 leptir donijela je Robertu Vukičeviću mlađe juniorsko srebro. Dva seniorska zlata osvojila je Ana Burazer u disciplinama 200 slobodno i 100 leđno. Marija Kardum se po četvrti put popela na pobjedničko postolje i to u disciplini 100 leđno u kojoj je osvojila seniorsku broncu i mlađe juniorsko zlato. U istoj disciplini Toni Slavica je doplivao do seniorske bronce.

Posljednji, treći, dio programa bio je jednako uspješan za plivačice i plivače Šibenika. Dvije plivačice i jedan plivač osvajali su odličja u disciplini 200 leđno. U muškoj konkurenciji Toni Slavica je bio zlatni u seniorskoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji čak dvije plivačice su osvojile odličja u seniorskoj konkurenciji, Emma Curavić je bila zlatna dok je broncu osvojila Anamarija Vukičević. Robert Vukičević u disciplini 50 leptir osvojio mlađe juniorsko srebro.

Šesto seniorsko odličje osvojila je Marija Kardum u disciplini 200 mješovito u kojoj je bila brončana dok je u mlađe juniorskoj konkurenciji osvojila zlato. U istoj disciplini  Anamarija Vukičević je u mlađe juniorskoj konkurenciji osvojila broncu. Za kraj, ženska mlađe juniorska štafeta u sastavu Emma Curavić, Anamarija Vukičević, Marija Kardum i Lana Dubravica osvojila je seniorsko srebro i mlađe juniorsko zlato u disciplini 4x100 mješovito.