Druga utakmica četvrtfinala

Pogledajte video: Crnica slavila nakon penala u novoj drami protiv Squarea

Ostali sportovi   |   Autor: Goran Milić   |   29.04.2023 u 22:45

Facebook/Futsal Crnica
Druga utakmica četvrtfinala doigravanja SuperSport 1. HMNL između Crnice i dubrovačkog Squarea ponudila je novu malonogometnu dramu. Nakon što je u Dubrovniku slavio domaćin sa 4:4 - nakon produžetaka 7:6, ovaj put je bolja bila Crnica, rezultatom 1:1 (0:1) - nakon produžetaka 1:1, na penale 5:4. Time će se odluka o putniku u polufinale donijeti tek nakon majstorice u Dubrovniku.

Bila je to žestoka utakmica od početka. Prvo poluvrijeme proteklo je u tvrdoj igri obiju obrana, a jedini gol upao je u posljednjim trenucima prije sirene za odmor; Turk je prošao s desne strane i oštrom loptom pronašao na drugoj stativi Đuraša, čije utrčavanje donosi gostima 0:1.

Težak posao bio je pred sucima u drugom poluvremenu. Najprije se dogodilo jedno naguravanje poslije žestokog starta, uz malo laktarenja, žute kartone dobili su Žilić za domaće i Totošković za goste. Bili su to jedini kartoni u zbilja čvrstom susretu punom startova na rubu. Potom u 30. minuti suci su odlučili Totoškoviću oprostiti drugi žuti karton zbog neopreznog starta. U 31. minuti Žilić sa 10 metara s lijeve strane pogađa suprotni kut dubrovačkog gola za 1:1. Nešto poslije toga suci su propustili svirati penal za Crnicu, nakon što je igrač Squarea u padu ispruženom rukom dirao loptu. Domaći su svakako bili uvjereni da se radi o kaznenom udarcu, no kraj svih modernih pravila u velikom i malom nogometu, vezano za igranje rukom, prirodni položaj, uklizavanje, padanje i slično, tko će više znati je li to bila ruka ili ne; suci su odlučili da nije.

Pred kraj regularnih 40 minuta Square je napravio svoj peti faul u 2. poluvremenu i iskoristio bonus. Do 40. minute vidjeli smo mnoštvo šansi, obrana vratara i pogođenih prečki i stativa. Ipak, obje ekipe kao da su nisu htjele previše riskirati, čekalo se produžetke, dakle novih 10 minuta.

A tek produžeci su bili spektakularni. Crnica je, doduše, propustila priliku iskoristiti činjenicu da su gosti iskoristili bonus, nisu domaći uspjeli natjerati Dubrovčane da naprave još jedan faul. Sjajno su branila oba vratara večeras (Luketin i Primić), ne zna se koji je bio bolji. Oni su zaslužni što je, nakon 7:6 u prvoj utakmici, u drugoj bilo samo 1:1. No koliko dobro su branili u prvih 40 minuta te 10 minuta produžetaka, toliko nisu mogli obraniti nijedan udarac kada su završili produžeci i počelo izvođenje šesteraca za odluku.

Za Crnicu su svi pogodili: Radić, Perić, Šamija, Škugor i Mudronja. Za Square su bili precizni Cvjetković, Marinović, Đuraš i Duvančić. Pokušala je Crnica kod penala sa glavnim vratarom, rezervnim vratarom, a na kraju i sa igračem! Josip Radić stao je na gol i uspio ono što nisu mogli njegovi vratari: obraniti udarac Hrkaću za slavlje Crnice.

Dvorana Baldekin, gledatelja 350, suci Mislav Džeko, Josip Dujmić, Antonio Mutić, Hrvoje Klarić
CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Da Cruz Bandeira, Niko Škugor, Danijel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener Mladen Perica-Štrla
SQUARE: Zoran Primić, Antonio Noković, Matej Perović, Luka Tešija, Denis Totošković, Hrvoje Cvjetković, Haron Džanković, Maro Đuraš, Gordan Duvančić, Mirko Hrkač, Teo Turk, Mateo Kljunak, Dario Marinović, Lujo Jurišić, trener Antun Bačić

Ove dvije ekipe sada čeka majstorica u Dubrovniku.