Na Memorijalnom turniru

Ponovno fenomenalan uspjeh Stolnoteniskog kluba Šibenik u Dugom Selu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.02.2024 u 19:26

STK Šibenik
46. Memorijalni turnir u spomen na Đuru Dubenika održan je u period od 17.-18. veljače 2024. u Domu Sportova u Dugom Selu, u organizaciji STK Dugo Selo. Sudjelovalo je preko 450 natjecatelja iz Hrvatske i regije.

Šibenske stolnotenisačice nastupile su u svim kategorijama. Prvog dana natjecanja najviše uspjeha imale su Franka Miškić, Katja Mandić te ‘probuđena’ Loreta Mandić.

Franka Miškić u kategoriji mlađe juniorke plasirala se u 1/2 finala gdje je izgubila od trenutno bolje natjecateljice Belgije (10). Katja Mandić je fenomenalnom igrom u grupnoj fazi pobijedila konkurenciju. I nastavila sve do finala gdje je vrlo korektno i pod kontrolom trenera pobijedila.

Loreta Mandić se ‘probudila iz zimskog sna’ te vrlo nadahnutom igrom sve do finala pobijedila uvjerljivom igrom. Vilma Despot i Anđela Živković, u mlađim kadetkinjama, su u grupnoj fazi prošli do pojedinačnog dijela bez izgubljenog meča. Tada je za Vilmu prekinut turnir izgubivši u 1/8 finala. Anđela je izborila ¼ finala i izgubila.  U kategoriji mlađe kadetkinje, Vilma Despot je uspjela doći do 1/8 finala i izgubila je od pobjednice turnira.

Drugi dan natjecanja donio je veliku radost i zadovoljstvo STK Šibeniku. Naime, Franka Miškić je u kadetskom djelu turnira osvojila prvo mjesto i to vrlo uvjerljivo i nadmoćno u odnosu na ostale natjecateljice.

Anđela Živković i Loreta Mandić svojim zalaganjem i željom za pobjedu nisu uspjele dalje od 1/8 finala u istoj kategoriji nisu se uspjele plasirati u pojedinačni dio natjecanja. Tonka Bljaić je nakon prolaza grupnog dijela ispala od puno bolje natjecateljice u 1/16 finala. NM kadetkinje Vilma Despot je promijenila pristup igri uspjela izboriti treće mjesto  u ½ izgubila od trenutno bolje natjecateljice. Katja Mandić uspjele su se plasirati u ¼ finala i ostavile su krasan dojam.

-Ovim putem zahvaljujemo se CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ŠUBIĆEVAC za posudbu njihovog prijevoznog sredstva (kombija) i, naravno, roditeljima – naglašavaju iz STK Šibenik.