OBJAVA: 31.07.2018, 14:03h   •   IZMJENA: 31.07.2018, 14:03h   komentara   •     ISPIŠI

Šibenskim plivačima 36 medalja

PK Šibenik Prvaci Hrvatske i državni rekorderi: Sjajni nastupi Burazer, Vukičevića, Slavice, Lokas
31.07.2018, 14:03h

Na plivačkom Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine seniora, mlađih seniora, juniora i mlađih juniora nastupilo je ukupno 315 plivačica i plivača iz 33 kluba s ostvarenim limitima prava nastupa na državnom prvenstvu. Plivački klub Šibenik nastupio je sa 7 plivačica i 3 plivača (Ana Burazer, Martina Ševerdija, Marta Leković, Bruna Lokas, Marija Kardum, Emma Curavić, Gabrijela Roman, Jerko Ćaleta, Robert Vukičević i Toni Slavica), a oni su ostvarili fantastične rezultate.

Natjecanje se održava po olimpijskom programu u 4 dana s jutarnjim kvalifikacijama i popodnevnim finalima. A seniori - mlađi seniori , B juniori i C mlađi juniori.

Najviše su se istaknuli Ana Burazer i Robert Vukičević koji su ponijeli titule apsolutnih prvaka Hrvatske. Robert je svoje seniorsko zlato osvojio u disciplini 200 leptir u kojoj je otplivao 7 godina star mlađe juniorski rekord i on sad iznosi 2;03,71 dok je Ana svoj naslov osvojila u disciplini 100 leđno. U svim dobnim skupinama Robert je došao do 7 naslova prvaka države i 15 medalja sveukupno dok je Ana proslavila 3 naslova prvaka s 8 ukupno osvojenih medalja.

Još jedan državni rekord je otišao u Šibenik i to onaj Tonija Slavice koji je za 4 sekunde popravio stari kadetski rekord u disciplini 400 mješovito što mu je donijelo 3. mjesto kod seniora. Budući plivači u kadetskoj kategoriji trebat će plivati brže od 4;44,66 kako bi osvojili rekord.

Bruna Lokas je nova državna prvakinja u juniorskoj i mlađe juniorskoj konkurenciji u disciplini 200 mješovito. Na pobjedničko postolje od naših plivača penjali su se još i Martina Ševerdija, Marija Kardum i Marta Leković.

Uz 34 pojedinačne osvojene su i 2 štafetne medalje. Zlatna je bila mlađe juniorska muško ženska štafeta u disciplini 4x100 mješovito u sastavu Marija Kardum, Toni Slavica, Robert Vukičević, Gabriela Roman. U istoj disciplini juniorska ženska štafeta u sastavu Marta Leković, Martina Ševerdija, Marija Kardum, Bruna Lokas je bila srebrena.

Na listi uspješnosti klubova naše plivačice su se našle na viskom 4. mjestu, dok su plivači zauzeli 11. mjesto.