OBJAVA: 06.10.2014, 15:26h   •   IZMJENA: 06.10.2014, 15:26h   komentara   •     ISPIŠI

Zanimljiva utakmica završila bez pobjednika

Remi rukometaša vodičke Olimpije protiv Solina

06.10.2014, 15:26h

Rukometaši vodičke Olimpije odigrali su neodlučeno, 24:24, protiv Solina u drugom kolu Druge hrvatske rukometne lige jug.

Nakon loših početnih nekoliko minuta, utakmica postaje vrlo zanimljiva. Obrane su čvrste, a napadači teško dolaze u priliku za gol, većinom prebrajanjem i proigravanjem pivota, te vanjskim šutem. Vodičani su u prvom poluvremenu čvrstom obranom 6:0 prisiljavali Solinjane na vanjski šut te je u nekoliko navrata domaći vratar Mrčela dobro branio niske udarce.

S druge strane, u napadu su Vodičani bili mnogo raznovrsniji te se osam igrača u prvom poluvremenu upisalo u strijelce. Vrlo dobri vratar Solinjana obranom nekoliko teških lopti, spriječio je veće vodstvo domaćih, te se na odmor išlo rezultatom 12:10 za Olimpiju. Olimpija je u drugom poluvremenu svoje vodstvo podigla i na četiri gola razlike, ali nakon desetak minuta u nastavku dolazi do obrata.

Vodičani popuštaju u obrani i vanjski igrači Solina lakše dolaze u prilike za gol, a u tom razdoblju i krila Solinjana, posebno Šimović, vrlo dobro realiziraju nekoliko svojih prilika. Vodičani pak ne realiziraju nekoliko napada s krilnih pozicija, vratar Balov je siguran na golu i utakmica ulazi u neizvjesnost. Solinjani su u tom razdoblju i poveli s dva gola razlike. Iako je u završnici susreta domaći vratar primio nekoliko lakših golova, ubrzo se Olimpija pribrala, te postiže četiri gola u četiri minute.

Storić, Bilić i Cvjetković pokazuju odlučnost, a izvrsni Dželalija preuzima odgovornost i dvije minuta prije kraja Olimpija opet vodi. Solinjani ne posustaju, skoro sve im ulazi u gol i ponovno izjednačuju. Na kraju Olimpija ne realizira jednu kontru, a obje ekipe su imale po jedan napad za odnijeti pobjedu u zadnjoj minuti susreta.

RK Olimpija: Joško Mrčela Ivan Matulović Saša Ergić, Ivan Abramović, Roko Grubelić Ante Dželalija Cvjetković kršćanin, kršćanski Nakić, Tomislav Storić Antonio Vulin Mario Grubeljić, Dario Maleš, Ivan Šimac, Ivan Toljan, Marin Bilić.

RK Solin: Mladen Balov, Stipe Maleš, Marko Banovac, Marin Ćićerić, George Smoljo, Marko Simović, Šime Radnić, Kuzma Vrgoč, Charles Ivić, Marko Rezić, Fabjan Vrgoč, Dean Perčin, Branimir Maloča, George Tokić, Boško Balić.

Strijelci:

RK Olimpija: Storić 5, Dželalija 4, Bilić 3, Cvjetković 3, Abramović 3, Ergić 2, Grubeljić 2, Matulović 1, Maleš 1.

RK Solin: Šimović 8, Smoljo 6, F.Vrgoč 4, Ćićerić 3, K.Vrgoč 2, S. Maleš 1.

Isključenja: RK Olimpija 3, RK Solin 4