Boštjanov Dr. Fig 2024.

Šibenski plivači nastupili na međunarodnom natjecanju u slovenskom Kranju

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   24.01.2024 u 08:53

U slovenskom Kranju proteklog vikenda održan je Boštjanov Dr. Fig 2024. Ovo natjecanje jedno je od najposjećenijih natjecanja u regiji. 25. po redu Dr. Fig je okupio rekordan broj natjecatelja, čak 692 iz Slovenije i Hrvatske. Za sjajnu organizaciju bio je zadužen Plivački klub Triglav Kranj.

Natjecanje je održano u tri dijela u kategorijama kadeta i mlađih kadeta. U velikoj konkurenciji nastupilo je i 11 plivačica i plivača PK Šibenik. Kod plivačica su nastupile Tea Tatar, Tonka Huljev i Petra Pešić, dok su u muškoj konkurenciji nastupili Marko Grubišić, Šimun Dučić, Matko Bogdan, Jakov Volić, Vito Ljepava, Petar Blažević, Božo Dodig i Ante Paladin.

Istaknut ćemo nastupe Ante Paladina i Marka Grubišića. Obojica su izborila nastupe u finalima gdje su nastupali po 8 najbržih plivača iz kvalifikacija za svaku disciplinu. Marko je zauzeo 6. mjesto u disciplini 100 slobodno i 7. mjesto u disciplini 100 leđno. Ante je došao do medalje u disciplini 50, jedinoj disciplini u kojoj je nastupio zbog ozljede prsta. Ozljeda ga nije omela te je doplivao do srebrene medalje.

Našim kadetima i mlađim kadetima slijede nastupi na Regionalnom prvenstvu koje će se održati u Šibeniku 3. i 4. veljače te potom nastup na Prvenstvu Hrvatske u Zadru 17. i 18. veljače.

1. Teo Andrić 2012 Plivački klub Kantrida CRO  38.09
2. ANTE  PALADIN 2012Plivački klub Šibenik CRO  38.31 +0.22
3. Žiga Benčina 2012Plavalni klub Olimpija SLO 39.25

Dok su mlađi kadeti i kadeti plivali u slovenskom Kranju, početnici i dio mlađih kadeta nastupio je na 2. kolu Otvorene ST lige za početnike i mlađe kadete. Nastupilo je 23 člana PK Šibenik. Kod plivačica su plivale Ana Roca, Uršula Dunkić, Klara Pilipac, Sara Gović, Freja Petrović, Leona Pešić i Tereza Labaš dok su kod plivača nastupili Luka Petrović, Borna Horvatović, Vito Ofner, David Morić, David Slavica, Duje Papak, Ivano Slamić, Joso Šuljak, Matej Vukičević. Petar Načev, Teo Macura, Davud Tatar, Šimun Ujaković, Vice Mikulandra, Duje Dučić i Jakov Tabula.

Na programu je bilo 6 disciplina, 25 noge s daskom, 25 slobodno, 50 prsno, 50 leđno, 100 mješovito i 400 slobodno. Od naših plivača najuspješniji su bili David Slavica, Duje Dučić i Tereza Labaš. U disciplini 100 mješovito David je osvojio brončanu medalju. Brončanu medalju je osvojila i Tereza Labaš u disciplini 50 leđno. Duje Dučić, kojemu je ovo bilo prvo natjecanje, osvojio je srebro u disciplini 25 noge s daskom. Uz Duju po prvi put su nastupili i Joso Šuljak i David Morić.