Obranio titulu

Toni Slavica prvak Hrvatske na 200 mješovito!

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   14.06.2023 u 20:05

Od 27. svibnja do 13. lipnja Toni Slavica i trener Dino Tepić odradili su pripreme za nadolazeća natjecanja u Turskom Beleku. Glavni cilj bio je razvitak specifičnih elemenata tehnika i trke u 50m bazenu. Pri povratku s priprema Toni Slavica, član Plivačkog kluba Šibenik, nastupio je na Prvenstvu Hrvatske za seniore koje se održalo od 13. do 15. lipnja.

Natjecanje je održano kroz tri dana i četiri dijela s više od 170 natjecatelja.

Toni je nastupio u dvije discipline. U disciplini 200 slobodno isplivao je rezultat 1:56 što je bilo blizu najboljeg rezultata. Plan je bio plivati 200 mješovito, međutim zbog nemogućnosti prijave slabijeg rezultata i plivanja u sporijoj grupi odlučeno je da se otpliva slobodnim stilom.

Pravi test bio je popodne kad je na rasporedu bila Tonijeva najbolja disciplina, 200 mješovito. S rezultatom 2:06,75 osvojio je zasluženo zlato i obranio titulu od prošle godine. Tako je nastavio niz sezona sa seniorskim naslovom.

Sljedeći ispit bit će Regionalno prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje će održati ovu subotu u Splitu.

SPLITSKA LIGA ZA POČETNIKE I MLAĐE KADETE

Dok se u Zagrebu održavalo Prvenstvo Hrvatske za seniore splitski Poljud je ugostio plivačice i plivače u kategorijama početnika i mlađih kadeta na drugom kolu Otvorene ST lige.

Za Plivački klub Šibenik nastupili su mlađi kadeti Vito Ljepava, Božo Dodig, Bepo Šišak i Ante Paladin u muškoj konkurenciji dok su u konkurenciji plivačica nastupile Petra Pešić, Marta Landeka i Klara Pilipac.

Program 2. kola sastojao se od tri discipline, 50 slobodno, 100 leđno i 200 mješovito.

Najuspješniji kod naših plivača su bili Ante Paladin i Božo Dodig. Božo je osvojio srebrenu medalju u disciplini 100 leđno dok je Ante doplivao do bronce u disciplini 200 mješovito. Nakon dva 4. mjesta u prvom kolu Vito Ljepava ponovo je zauzeo 4. mjesto, sada u disciplini 50 slobodno.