OBJAVA: 13.05.2016, 21:36h   •   IZMJENA: 13.05.2016, 21:36h   komentara   •     ISPIŠI

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Udruga Tribunj bolja od Šibenskog Mosta u derbiju, preuzeli i prvo mjesto

Facebook Udruga Tribunj bolja od Šibenskog Mosta u derbiju, preuzeli i prvo mjesto
13.05.2016, 21:36h

Odigrane su utakmice devetog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana. Pobjede su ostvarili Ši-Ši Futsal Club, Psihijatrija, TLM, Barone i Udruga Tribunj.

Ši-Ši Futsal Club - Zlarin 3:0 (Niko Maričić x2, Duje Protega)

U utakmicu puno bolje ulazi Zlarinjani, koji već u prvoj minuti prijete preko Bilića, te u drugoj minuti Vukov ne koristi izglednu priliku 1 na 1 s vratarom Šišija Praženom. U prvom poluvremenu kao da je postojala samo jedna ekipa na terenu. U 5. minuti Zlarin još jednom prijeti preko Ivana Brajkovića, ali ovoga puta ekipu Šiši spašava vratnica. Istog igrača vratnica još jednom sprječava u postizanju pogotka u 11. minuti. Na poluvrijeme se odlazi bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme započinje prilikom Zlarina, koji prijeti preko Huljeva. U 17. minuti Protega propušta izglednu priliku u kojoj ga Maričić idealno poslužuje, ali Duje ne koristi prvu priliku Šišija na utakmici. U 20. minuti Niko Maričić Ši-Ši Futsal Club dovodi u vodstvo, kada lijevom nogom postiže pogodak sa otprilike 7 metara na asistenciju Protege. U 25. minuti Duje Protega povisuje prednost Ši-Šija pogotkom u kojem oduzima loptu igraču Zlarina, povlači sam kontranapad, te realizira akciju pogotkom sa 7-8 metara.

U 28. minuti Protega promašuje još jednu izglednu priliku koju mu namješta Maričić koji prolazi igrača Zlarina, te ovome ostavlja loptu na drugoj stativi, ali Protega neometan promašuje okvir gola. Tada Zlarinjani započinju igru sa golmanom-igračem, ali to im se nije isplatilo, te im Niko Maričić postiže pogodak s gola na gol i postavlja konačan rezultat utakmice.

Psihijatrija - Đardin 4:0 (Antonio Čoga x2, Zvonimir Babić, Ante Džapo)

Psihijatrija preuzima inicijativu od samog početka. U prve četiri minute dva puta prijeti Džapo, ali Donđivić brani oba pokušaja. U 4. minuti Donđivić kapitulira prvi puta na utakmici, kada Antonio Čoga postiže pogodak nakon kornera  u kojem ostaje nečuvan, te lako postiže pogodak. U 9. minuti Zvonimir Babić povećava vodstvo pogotkom nakon lijepog prodora. Ubrzo nakon pogotka prijeti Džapo, ali rezultat se ne mijenja. U 13. minuti stativa sprječava Karabega u postizanju novog pogotka za Psihijatriju. U 14. minuti Ante Džapo postiže novi pogodak za Psihijatriju u kojem u situaciji 1 na 1 s vratarom matira Donđivića.

Ekipa Đardina se budi u drugom poluvremenu, te prijeti preko Ercega, Aužine i Tadeja Čivljaka, ali njihovi udarci su neprecizni. Nekoliko minuta nakon Karabeg otklanja izrazitu priliku Đardina, te izbija loptu ispred Simona Čivljaka, koji se nalazio u izglednoj situaciji. U 25. minuti ekipa Đardina započinje igru s golmanom-igračem. Već na početku igre s golmanom-igračem Erceg pogađa vratnicu. Do kraja utakmice igrači Psihijatrije odlično odgovaraju na brojčano veći broj igrača Đardina u polju, te u posljednjim sekundama utakmice i postižu pogodak na prazan gol, koji je djelo Antonia Čoge.

TLM - Pijaca 4:3 (Milan Vukadinović x2, Denis Burazer, Niko Rak - Ante Puče x2, Jakov Štrkalj)

Utakmica počinje uzbudljivo s obje strane. Prvo prijeti TLM preko Raka iz kontranapada, ali udarac odlazi preko gola. Odmah sljedeći napad Pijaca uzvraća preko Štrkalja, ali njegov udarac brani Vudrag. U 4. minuti TLM dolazi u vodstvo preko Milana Vukadinovića koji postiže gol iz kontranapada. Pijaca prijeti preko Labora dalekometnim udarcima, ali rezultat ostaje isti. U 9. minuti Rak šalje dugu loptu, pronalazi Denisa Burazera koji iz poluvoleja svladava vratara Pijace, Pletikosu. U tim trenutcima TLM je dominirao terenom. Dvije minute nakon pogotka Burazera, Vukadinović ne koristi izrazitu prigodu. Minutu potom isti igrač se iskupljuje, te prolazi dva igrača Pijace te postiže pogodak kojim vodstvo TLM-a raste na 3:0.

U drugom poluvremenu potpuno drukčija utakmica. Pijaca se od prve minute podiže u visoki presing, što nije odgovaralo igračima TLM-a. Nakon jednog nesporazuma u obrani TLM-a, Jakov Štrkalj postiže pogodak za Pijacu već u prvoj minuti drugog poluvremena. Nakon pogotka Pijace Vukadinović još jednom prijeti vrataru Pijace, ali lopta odlazi pored vratnice. U 21. minuti Ante Puče smanjuje prednost TLM-a pogotkom nakon kornera, u kojem petom dodiruje loptu koja odlazi uz samu stativu Vudragova gola. Nakon pogotka Živković pogađa vratnicu iz slobodnog udarca s otprilike 9 metara sa sredine. U 27. minuti Puče postiže svoj drugi pogodak na utakmici na sličan način kao i prvi puta. Štrkalj puca s 10-ak metara, a lopta na putu do gola dotiče Puču i ulazi uz stativu gola. Tada se i TLM budi, te minutu potom Burazer pogađa vratnicu. U posljednjoj minuti nakon polukontre 3 na 2, Varenina puca s ruba šesterca, s desne strane, Pletikosa brani loptu, koja se odbija na metar od gola, a na nju natrčava Niko Rak i donosi jako važna tri boda Metalcima, kojima su osigurali mjesto u playoffu.

Psihijatrija - Kurba Vela 4:1 (Antonio Čoga x2, Josip Bilušić, Zvonimir Babić - Andrija Skračić)

Psihijatrija preuzima inicijativu od samog početka utakmice kao i u prvoj utakmici. U prvih nekoliko minuta prijete preko Babića i Čoge, ali njihovi udarci su neprecizni. U 6. minuti Josip Bilušić Psihijatriju dovodi u vodstvo u kojem pogađa neobranjivo donji lijevi kut Škevinova gola. Već u sljedećoj minuti Anotnio Čoga povećava prednost pogotkom s otprilike 9 metara. Nakon pogotka Kovačev prijeti, ali udarac odlazi pored gola Psihijatrije. Potom Džapo prijeti, ali Škevin brani udarac. U 11. minuti Zvonimir Babić postiže novi pogodak za Psihijatriju s otprilike osam metara. U 14. minuti Murterini smanjuju zaostatak, a strijelac je Andrija Skračić koji gol postiže sa velike udaljenosti, nekoliko metara ispred centra.

U drugom poluvremenu se igra kao u prvom, te Psihijatrija u početku drugog poluvremena prijeti preko Čoge, ali lopta odlazi u korner. Potom prijeti Džapo, ali Škevin još jednom odlično intervenira. U 24. minuti Čoga postiže svoj drugi pogodak na utakmici, u kojem 1 na 1 postiže pogodak pored Škevina. Do kraja smo vidjeli još jednu priliku Psihijatrije, u kojoj Čoga pronalazi Džapu, a on pogađa vratnicu. S dvije pobjede Psihijatrija je došla na korak do osiguranja mjesta u playoffu.

Barone - Mišo Kovač 6:1 (Ante Živković x2, Goran Relja, Domagoj Kulušić, Antonio Prnjak, autogol - Martin Jambrešić)

U ovoj utakmici Barone je želio sebi osigurati mjesto u playoffu, a Mišo Kovač se želio približiti ekipama iz borbe za playoff. Kovači su odlično ušli u utakmicu, ali udarci Mandića i Bumbaka odlaze pored gola. U četvrtoj minuti ekipa Miše Kovača dolazi u vodstvo, kada Bumbak oduzima loptu igračima Baronea, prolazi čuvara, te dodaje Jambrešiću koji špicom s lijeve strane pogađa uz suprotnu stativu Renjinoga gola. U tim trenucima Kovači su puno bolje stajali na terenu, te nekoliko minuta nakon pogotka još jednom prijete preko Bumbaka. Potom se budi i Barone, te prijeti preko Prnjaka, ali on ne koristi prigodu u desetoj minuti. U 12. minuti Bumbak prolazi obranu Baronea, te odlično puca, ali Renje mu brani udarac. Renje daje rukom loptu za Antu Živkovića, koji otrčava kontru, prolazi igrača Kovača, te plasira loptu pored vratara Kovača i poravnava rezultat. Do poluvremena Kovači dva puta prijete preko Jambrešića, ali Renje odlično reagira oba puta.

U prvoj minuti drugog poluvremena Bumbak odlično prolazi kroz obranu Baronea, ali njegov udarac sprječava greda. Minutu nakon Barone dolazi u vodstvo. Prnjak pronalazi Gorana Relju koji prvo petom pokušava postići pogodak, ali vratar Miše Kovača to brani, ali lopta se odbija natrag Relji, koji ovaj put pogađa u gol. Već sljedeće minute Ante Živković svojim novim pogotkom povisuje vodstvo Baruna. Potom se Kovači bude, te prijete dva puta preko Jambrešića, ali rezultat ostaje isti.

U 23.minuti je uslijedio šok za igrače Miše Kovača. Relja puca s velike udaljenosti, lopta se odbija od bloka igrača Miše Kovača i vara vratara Kovača, te ulazi u gol. Nakon primljenog pogotka Kovači započinju igru s golmanom-igračem, ali do kraja primaju još dva pogotka s gola na gol, koje postižu prvo Domagoj Kulušić, te zatim i Antonio Prnjak. Ovim porazom prošlogodišnji prvaci više ne ovise o sebi, te se moraju nadati kiksevima ostalih ekipa kako bi izborili playoff, te kako bi pokušali obraniti prošlogodišnji naslov.

Udruga Tribunj - Šibenski Most 2:0 (Marko Vlašić, Marko Grubelić)

U posljednjoj utakmici dana susrele su se dvije prvoplasirane ekipe lige. Od samog početka obje utakmice su ušle oprezno i disciplinirano u utakmicu. U prvih nekoliko minuta nismo vidjeli izglednijih prilika, te su obje ekipe ispipavale snagu protivnika. U sedmoj minuti smo vidjeli prvu priliku na utakmici, kada Mostovci prijete preko Škugora, kojem udarac brani odlični vratar Tribunjaca, Marko Grubelić. Nakon toga pokušava i Bilić iz daljine, ali udarac ide preko gola. U desetoj minuti Tribunjci prijete preko Rašića, koji se nalazi oči u oči sa Barićem, ali vratar Mostaša izlazi kao pobjednik. U 12. minuti Tribunjce u vodstvo dovodi Marko Vlašić koji se rješava svog čuvara, te špicom s otprilike 8 metara neobranjivo pogađa u rašlje Barićeva gola. Do kraja poluvremena Most prijeti preko Škugora, ali njegov udarac zaustavlja Grubelić.

Prvu prilika u drugom poluvremenu pripada Tribunjcima, a djelo je Babuna, koji pogađa vratnicu. Potom Tribunjci prijete preko Rašića iz slobodnog udarca, ali Barić i to brani. Potom se bude i Mostaši. Danas najopasniji igrač Mosta, Ivan Škugor odlično puca u 22. minuti s 10-ak metara, ali njegov udarac Grubelić vršcima prstiju odbija od vratnice u korner. Nakon prilike Mostovaca, prijete i Tribunjci, ali udarac Burazera-Paveškovića brani Barić. Minutu prije kraja Grubelić još jednom odlično reagira kada hvata Bilićevo dadavanje na drugu stativu. Posljednje tri minute Mostovci su pokušali sustići rezultat s golmanom-igračem, ali Tribunjci to kažnjavaju, te vratar Udruge Tribunj Marko Grubelić postiže pogodak sa gola na gol,te potvrđuje pobjedu Tribunjaca u El Clasicu lige. Ovom pobjedom su se Tribunjci vratili na prvo mjesto.