OBJAVA: 16.02.2015, 21:15h   •   IZMJENA: 16.02.2015, 21:15h   komentara   •     ISPIŠI

Pobjeda protiv Jelse na otvaranju sezone

Vodički rukometaši vodeći u Drugoj ligi jug

16.02.2015, 21:15h

Odmah u prvom kolu proljetnog dijela natjecanja, veliki sraz! Drugi protiv prvog iz jesenskog dijela 2.HRL-jug. U subotu 14. veljače, u Vodicama je odigrana utakmica 12.kola 2.HRL-Jug između RK Olimpije i RK Jelse, a pobjedu su sa 33:26 osigurali domaći rukometaši.

Bila je to sjajna utakmica s motiviranim momčadima. Domaćini su brzo poveli s 11:5, zahvaljujući sjajnoj igri u obrani i raznovrsnim napadom. Čvrstom igrom u obrani vodički crni su igrali u 6:0 i 5:1 formaciji, s izvrsnim Dželalijom, Abramovićem i Matulovićem i opasna vanjska linija Jelse nije mogla igrati svoju brzu igru. U napadu Olimpije odlični su Bilić, Cvjetković i Vulinović. Sa svih pozicija je Olimpija bila opasna po gol crveno-bijelih iz Jelse.

Usprkos stalnom flasteru na Dželaliji i povremeno Cvjetkoviću, polubrazilska obrana nije nimalo omela Olimpiju u napadu. Nakon 17:9, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 18:12 za domaće. U nastavku Olimpija nastavlja odličnom igrom, Mrčela je na golu siguran, a gosti postaju sve nervozniji i zaredaju isključenjima. Od 32. do 45. minute imaju pet puta igrača manje.

Olimpija dolazi do 27:17 u 42. minuti i igrači već misle kako je gotovo. Jelsa koristi trenutke opuštanja i za šest minuta smanjuje zaostatak na 28:23. Ipak zadnjih deset minuta Olimpija podiže na 33:24 i derbi susret završava s 33:26. Zadnjih pet minuta priliku na golu domaćih je dobio i Antonio Vulin koji je uz ovacije publike obranio dvije kontre.

Ovom pobjedom RK Olimpija postaje vodeća momčad 2.HRL-Jug.