Čestitamo

Malci Genijalci još jednom oduševili u mentalnoj aritmetici - u Šibenik stiže 5 medalja!

Šibenik   |   Autor: Š.I.   |   23.05.2023 u 12:41

Malac Genijalac
Ove nedjelje, 21. svibnja u Varaždinu održano je državno natjecanje u mentalnoj aritmetici, u organizaciji međunarodne škole za intelektualni razvoj Malac Genijalac.

U Varaždinu se okupilo više od 160 djece iz 11 gradova, točnije iz Čakovca, Rijeke, Splita, Šibenika, Zadra, Zagreba, Požege, Zaboka, Pule, Virovitice te Varaždina.

Natjecanje se održalo u kategorijama mentalno računanje (anzan), pismeni dio iz mentalne aritmetike te u kategoriji Super um, također program škole Malac Genijalac, u kojem djeca razvijaju vještine mentalne matematike te rješavaju složenije matematičke zadatke.

Šibenski “malci genijalci” već godinama briljiraju na natjecanjima iz mentalne aritmetike, te ovogodišnje natjecanje nije bilo iznimka.

Tako je u Šibenik stiglo 5 medalja, od čega su čak dvije zlatne, dvije srebrene te jedna brončana.

Zlato u kategoriji pismeni ispit osvojila je Tia Juraga i Loreta Goleš, dok je Mila Paić osvojila srebrenu medalju u istoj kategoriji.

U kategoriji mentalno računanje (anzan), srebrenu medalju osvojila je Tia Jugara, dok je Loreta Goleš zauzela treće mjesto i osvojila brončanu medalju.

Čestitamo djeci iz Šibenika na osvojenim medaljama te pokazanom znanju i vještinama iz mentalne aritmetike.