Ostvarili odličan uspjeh

Šibenski Malci osvojili čak 9 medalja na Državnom natjecanju iz mentalne aritmetike i mentalne matematike!

Šibenik   |   Autor: ŠibenikIN promo   |   23.05.2024 u 13:45

Promo
U nedjelju 19. svibnja, u Čakovcu se održalo Državno natjecanje u mentalnoj aritmetici i mentalnoj matematici, u organizaciji međunarodne škole za intelektualni razvoj - Malac Genijalac. Natjecanje se održalo u prostorijama Međimurskog veleučilišta u Čakovcu gdje je sudjelovalo više od 200 djece iz cijele Hrvatske. Fenomenalan uspjeh i zavidno znanje još jednom pokazali su šibenski učenici Malca Genijalca. Osvojili su čak 9 medalja, od čega je jedno zlato, pet srebra i tri bronce!

Jedinu zlatnu medalju osvojio je Ante Prgin, u kategoriji Pismeni ispit iz mentalne aritmetike. Ante je osvojio i brončanu medalju u kategoriji Mentalnog računanja.

Dvostruki osvajači medalja su i Duje Plenča - srebro u Mentalnom računanju, bronca u Pismenom ispitu i Eva Soža - srebro u Pismenom ispitu, srebro u Mentalnom računanju.

Laura Baranović osvojila je srebro u kategoriji Pismeni ispit, a Tija Juraga i Ivan Tokić srebro, odnosno broncu u kategoriji Mentalne matematike (Super um).

Ovim putem čestitamo šibenskim učenicima na odličnom uspjehu!

Za one koji žele znati više, mentalna aritmetika je disciplina računanja velikog niza brojeva isključivo mentalnim putem, a mentalna matematika disciplina u kojoj se složeni matematički zadaci rješavaju također isključivo mentalnim putem. Obje discipline imaju za cilj poboljšanje intelektualnih sposobnosti djece, kao što su koncentracija, vizualizacija, logičko i analitičko zaključivanje te pamćenje.