Sjajni rukometaši

Hrvatska deklasirala Španjolsku na Europskom prvenstvu

Sport   |   Autor: HINA   |   12.01.2024 u 22:05

ilustracija/Luka Batelić/Pixsell
U susretu 1. kola B skupine Europskog rukometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Mannheimu pred 13.293 gledatelja deklasirala Španjolsku sa 39-29 (18-14).

Hrvatska je fantastično ušla u susret. Odabranici izbornika Gorana Perkovca poveli su 5-1, imali su i 11-6, a u 17. minuti i velikih šest razlike (12-6).

Prvih 20 minuta igrali smo razigrano i efikasno u napadu, te čvrsto u obrani. U završnici prvog dijela malo smo pali u igru, što su europski doprvaci iskoristili smanjivši do poluvremena na 18-14.

Hrvatska je sjajno ušla i u nastavak, otvorila je drugi dio serijom 4-0 za 22-14. U 35. minuti hrvatski rukometaši su imali devet golova viška (24-15), a u 50. minuti i nestvarnih 11 razlike (34-23).

U drugom kolu Hrvatsku 14. siječnja očekuje Austrija, dok se u drugom susretu sastaju Španjolska i Rumunjska. Posljednje, treće kolo na rasporedu je 16. siječnja, a snage će odmjeriti Hrvatska i Rumunjska, te Španjolska i Austrija.

Dvije najbolje reprezentacije iz naše skupine plasirat će se u drugi krug.